Motocykliści nie zatrzymali się do kontroli. Jeden z nich potrącił policjanta

Motocyklista potrącił policjanta i uciekł z miejsca zdarzenia
Motocyklista potrącił policjanta i uciekł z miejsca zdarzenia | fot. KMP Lublin

Funkcjonariusze po intensywnych poszukiwaniach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mają związek z wczorajszym potrąceniem policjanta na ul. Muzycznej. Mieszkańcy Lublina w wieku 24 i 28 lat noc spędzili w policyjnej celi.

To on potrącił policjanta

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 17 na ul. Muzycznej w Lublinie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego, prowadząc kontrole prędkości, zauważyli trzy bardzo szybko jadące motocykle. W związku z tym jedne z mundurowych wydał im sygnały do zatrzymania. Motocykliści najpierw zwolnili, a następnie gwałtownie przyśpieszyli.

„W trakcie manewru, kierowca kawasaki potrącił policjanta. Po chwili jeden z mężczyzn zawrócił i udzielił pomocy funkcjonariuszowi. Dwaj pozostali motocykliści rozdzielili się i uciekli z miejsca zdarzenia. Policjant trafił do szpitala. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został wypisany do domu” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Od razu po tym zdarzeniu policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawców. Zorganizowane zostały punkty blokadowe i zabezpieczono monitoringi. Prowadzone czynności pozwoliły zatrzymać 28-latka, który prawdopodobnie kierował motocyklem marki Kawasaki oraz 24-latka, jadącego suzuki. Jak się okazało, nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami kategorii A.

Sprawca zdarzenia musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za czynną napaść na policjanta oraz za ucieczkę i nieudzielenie pomocy, natomiast drugi ze sprawców odpowie za ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Dodatkowo funkcjonariusze analizują zgromadzone monitoringi, pod kątem popełnionych przez motocyklistów wykroczeń w ruchu drogowym.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I bardzo dobrze, że ich wyłapali! Teraz kara z grubej rury dla przykładu, żeby odstraszało następnych „kierujących motocyklami” 6v44 (nie mylić z Motocyklistami). Lewa w górę!