Most na ul. Żeglarskiej już zamknięty. Żeby zbudować nowy, trzeba zburzyć stary

Zamknięty most na ul. Żeglarskiej
Zamknięty most na ul. Żeglarskiej | fot. Dominik Wąsik

To będą trudne miesiące dla kierowców jeżdżących ul. Żeglarską. Jej ważną częścią jest most na Bystrzycy, którym każdej doby przejeżdża tysiące pojazdów. Właśnie ruszyła jego przebudowa. Roboty i związane z nimi utrudnienia potrwają do końca listopada.

Rusza rozbiórka mostu na ul. Żeglarskiej

Rozpoczęły się zapowiadane od kilku tygodni prace na moście na Bystrzycy przy zalewie Zemborzyckim. To oznacza, że przez kilka najbliższych miesięcy fragment ul. Żeglarskiej będzie nieprzejezdny w obu kierunkach. Od poniedziałku przeprawa jest zamknięta dla samochodów, a kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów. Mapa objazdów: https://spottedlublin.pl/kierowcow-czeka-drogowy-horror-juz-od-poniedzialku-przez-siedem-miesiecy/

Wyburzą stary i postawią nowy

Utrudnienia związane są z budową nowego mostu. Obecna przeprawa, choć ma już swoje lata, to jednak nigdy wcześniej nie przechodziła poważnego remontu i jest w fatalnym stanie technicznym. Dlatego zamiast zniszczoną i mocno skorodowaną konstrukcję remontować, podjęto decyzję o rozbiórce oraz postawieniu w jej miejscu zupełnie nowego obiektu.

Nowy most drogowy na ulicy Żeglarskiej w Lublinie
Nowy most drogowy na ulicy Żeglarskiej w Lublinie | wizualizacja

Nowy most będzie większy od obecnego. Jego długość wyniesie 50 m, a szerokość 19 m. Będzie to obiekt jednoprzęsłowy ze wzmocnieniem w formie podwieszenia. Dodatkowo, roboty obejmą wykonanie izolacji przeciwwodnych, ustawienie barier ochronnych oraz balustrad na obiekcie i dojazdach do niego, umocnienie skarp i koryta rzeki oraz wykonanie powierzchniowego odwodnienia. Wszystkie elementy wyposażenia z betonu będą wykonane w kolorystyce materiału naturalnego, deski gzymsowe zaprojektowano w kolorze zielonym, a balustrady na obiekcie jako szare.

Zakończenie robót budowlanych związanych z przebudową mostu wraz z rozbudową ul. Żeglarskiej i wprowadzeniem docelowej organizacji przewidziano na koniec listopada.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.