MOSiR przygotowuje się do podniesienia cen biletów we wszystkich obiektach

Hol obiektu Aqua Lublin
Hol obiektu Aqua Lublin | fot. Dominik Wąsik

Za korzystanie z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapłacimy więcej. Podwyżka cen biletów na baseny, siłownię, saunarium i lodowisko jest nieunikniona.

Podwyżka cen biletów na miejskie obiekty sportowe – MOSiR nie ma wyjścia

„Sytuacja związana z rosnącymi kosztami funkcjonowania obiektów jest dynamiczna, w związku z czym analizujemy ją na bieżąco i po kilku pierwszych tygodniach bądź pierwszym kwartale tego roku będziemy podejmowali decyzje dotyczące ewentualnych zmian w cennikach obiektów prowadzonych przez MOSiR”

– mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

Co jest pewne, nie da się uniknąć podwyżek cen biletów na baseny (Aqua Lublin, Strefa H2O, Łabędzia, Słoneczny Wrotków), lodowisko Icemania, siłownię FitGym i saunarium, gdyż znacznie wyższe koszty funkcjonowania ponosi sam MOSiR.

„Systematycznie drożeją m.in. koszty gazu i energii elektrycznej. Planując tegoroczny budżet przyjęliśmy prognozy oscylujące wokół podwyżek cen gazu i energii na poziomie ok. 30 procent. Tymczasem spływają do nas pierwsze tegoroczne rachunki dotyczące poszczególnych obiektów. I, dla przykładu, w przypadku stadionu przy ul. Kresowej koszt gazu wzrósł o ponad 300 (!) procent. Można się zatem spodziewać, że w wielu przypadkach realne podwyżki kosztów będą znacznie wyższe niż przewidywane”

– zaznacza Bednarczyk.

„Należy też wziąć wziąć pod uwagę dynamiczną sytuację związaną z wprowadzeniem tzw. Polskiego Ładu, co również, jak należy się spodziewać, przełoży się na wzrost kosztów”

– dodał.

Jakiej wysokości podwyżek cen biletów należy się spodziewać? Tego MOSiR na razie nie zdradza, ponieważ czeka na pozostałe rachunki. Podwyżek cen biletów na miejskie obiekty sportowe należy spodziewać się jeszcze w pierwszym kwartale 2022 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.