Morsy z Lublina będą mieć przebieralnię. Przy ich kąpielisku stanie drewniana wiata

Miejscówka kąpieli morsów z Lublina przy tamie Zalewu Zemborzyckiego
Miejscówka kąpieli morsów z Lublina przy tamie Zalewu Zemborzyckiego | fot. Dominik Wąsik

Zalew Zemborzycki to ulubione miejsce miłośników zimowych kąpieli. Co niedzielę dziesiątki osób pojawia się przy tamie zbiornika i korzysta z orzeźwiających kąpieli. Obecnie morsy muszą przebierać się pod chmurką, a ma to się zmienić jeszcze w tym roku.

Przebieralnia dla morsów nad Zalewem Zemborzyckim

Kto choć raz miał do czynienia z morsowaniem, wie, że po kąpieli najważniejsze jest szybkie zdjęcie z siebie mokrego stroju i nałożenie ciepłego, suchego ubrania. Dotychczas członkowie Lubelskiego Klubu Morsów przebierali się na chodniku lub pasie zieleni pod chmurką. To ma się jednak zmienić jeszcze w tym roku za sprawą Budżetu Obywatelskiego.

Dwa lata temu Lubelski Klub Morsów złożył w ramach BO projekt, który uzyskał blisko 900 głosów. Na realizację zadania budowy wiaty przy Zalewie Zemborzyckim zarezerwowano kwotę 350 tys. zł. Teraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji firmy, która w cztery miesiące od podpisania umowy zrealizuje drewnianą wiatę, która posłuży morsom m.in. jako przebieralnia lub miejsce przechowania rzeczy.

„Budowla stanowi lekką konstrukcję drewnianą osłoniętą z trzech stron deskami kompozytowymi 3D o wertykalnym układzie. Od strony otwartej (wschodniej) wiata posiada wertykalne ażurowe elementy drewniane pełniące funkcję dekoracyjną. Całość budowli utrzymana w jednorodnej konwencji kolorystycznej naturalnego drewna i antracytu. Poszycie dachu zaprojektowano z dachówki cementowej w kolorze antracytowym” – czytamy w dokumentacji projektowej wiaty.

Łączna powierzchnia wiaty wyniesie 95 m kw. (13,2×7,2 m). Oprócz wiaty wokół terenu ma zostać również odnowiona infrastruktura. Samo miejsce ma zostać dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.