Modernizacja stadionu żużlowego w Lublinie. Dostawią dodatkową trybunę dla kibiców

Modernizacja stadionu żużlowego przy al. Zygmuntowskich 5 w Lublinie | fot. UM Lublin

Na stadionie żużlowym przy Al. Zygmuntowskich trwają intensywne prace nad modernizacją obiektu przed nadchodzącymi rozgrywkami Speed Car Motor Lublin w Ekstralidze.

Od później jesieni stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich 5 przechodzi szybki lifting. Inwestycja była niezbędna, by drużyna Speed Car Motor Lublin mogła występować w roli gospodarza przed własną publicznością. Tuż po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej władze Ekstraligi określiły szereg wymogów, które lubelski stadion musiałby spełniać, by żużlowcy Speed Car Motor Lublin mogli jeździć we własnym mieście.

Jednym z postawionych wymogów przez władze Ekstraligi była wymiana oświetlania na obiekcie na mocniejsze. I tak z 1100 luksów zwiększy się ich liczba do 1400. Jak informuje spółka, więcej nie da się wycisnąć na tym obiekcie. Prace przy wymianie oświetlenia mają potrwać do końca marca.

Więcej miejsc siedzących

Na stadionie pojawią się nowe miejsca, które zmienią wygląd obiektu przy Al. Zygmuntowskich. Dodatkowo od strony Bystrzycy, przy granicy stadionów żużlowego i lekkoatletycznego ustawiona zostanie przenośna trybuna. Obecnie ilość miejsc siedzących na trybunach wynosi ok. 8200, a ta liczba ma się zwiększyć o dodatkowe 1270 miejsc.

Na stadionie pojawi się również piętrowy kontener, na którego parterze znajdzie się studio telewizyjne, a także pomieszczenie z ekranem, gdzie mecz będą mogli oglądać zawodnicy, którzy nie będą brać udziału w poszczególnych biegach. Na piętrze kontenera będzie przeszklony sky box.

Koniec z niesprzyjającą pogodą

Do 22 marca mają zakończyć się prace przy liniowym odwodnieniu toru. Już dzień później żużlowcy Speed Car Motoru Lublin będą mogli przystąpić do treningów przed meczem, który odbędzie się już 7 kwietnia o godz. 19.00. Koziołki zmierzą się z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Z kolejnych nowinek na stadionie pojawi się telebim oraz zwiększy się ilość boksów dla żużlowców. Wymieniono i uzupełniono nawierzchnię toru. MOSiR zakupił 1500 ton granitu, który rozsypano na torze. Odnowiono również maszynę startową, a przy tym nieco przesunięto jej słup.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.