Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lublinie! Czy podołamy organizacji?

arena

W 2017 roku Polska będzie organizatorem Młodzieżowych Mistrzostwa Europy w piłkę nożną do lat 21. Jednym z gospodarzy będzie właśnie Lublin. To w nim na nowym obiekcie sportowym Arenie Lublin zostaną rozegrane cztery rozgrywki w tym półfinał.

W poniedziałek UEFA oficjalnie poinformował o wyborze Polski na gospodarza Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat 21.

- To druga najważniejsza impreza UEFA dedykowana dla reprezentacji narodowych. To, że odbędzie się w Polsce, to wielki sukces naszego kraju! – cieszy się Maciej Sawicki.

Łatwo nie było wygrać z innymi organizatorami. Polska aplikacja na turniej liczyła blisko 600 stron i zrobiła bardzo dobre wrażenie na przedstawicielach UEFA. Był to również ważny argument w kontekście przyznania Polsce organizacji tych mistrzostw.

Rozgrywki odbędą się w sześciu miastach polskich, w tym w Lublinie.

Lublin jest doskonale przygotowany do organizacji turnieju jeżeli chodzi o infrastrukturę stadionową, ale także hotelową i komunikacyjną. Dużym plusem jest lubelskie lotnisko w Świdniku, bez którego byłoby ciężko rywalizować z innymi miastami.

Do dyspozycji zostaną oddane dwa obiekty z regionu, czyli stadion w Łęcznej i Świdniku. Mogą na nich odbyć się mecze, ale decyzja należy do UEFA.

Na Arenie Lublin odbędą się cztery spotkania: trzy fazy grupowej i jeden półfinał. Finał zostanie rozegrany w Warszawie.

Kto zagra w Polskiej reprezentacji na Euro u-21 2017?

Jak nieoficjalnie donosi portal Łączy nas piłka polską reprezentację zasilą następujące osoby

show_imagefot. Autor nieznany

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.