Młoda kobieta zakażona koronawirusem w woj. lubelskim. Nowe przypadki w Polsce

L9A6671
Polowa izba przyjęć w czasie ćwiczeń przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW

Mamy 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jedną z osób jest młoda kobieta z woj. lubelskiego.

„Potwierdzone przypadki dotyczą 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 439, w tym 5 osób zmarło” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Nowy przypadek koronawirusa w woj. lubelskim

„Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzony wynik dotyczy kobiety w przedziale wieku 0-20, z powiatu biłgorajskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan pacjentki jest dobry” – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Aktualnie (21 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 29/1 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, w tym 1 osoba zmarła.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.