Ministerstwo Zdrowia: 91 nowych przypadków COVID-19. Dwie kolejne ofiary śmiertelne

10153131 szpital 900 557
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Testy laboratoryjne potwierdziły 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły kolejne dwie osoby: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach.

Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województiwe lubelskim dotyczą:

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;

– kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym;

– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;

– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa.

„Z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby” – informuje resort zdrowia.

Na ten moment na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 105 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, w tym 3 osoby zmarłe. W sumie liczba zakażonych koronawirusemem w Polsce wynosi 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.