Miliony dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Kupią nowoczesny sprzęt

Zdjęcie 1 Akcelerator COZL
Nowoczesny akcelerator w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej | fot. nadesłane

Zaawansowany resonans, nowoczesne aparaty RTG oraz tomograf komputerowy. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej otrzyma aż 41 mln zł na nowoczesny sprzęt medyczny.

– Od początku działalności zadaniem naszego szpitala jest zapewnienie pacjentom leczenia i diagnostyki na najwyższym poziomie. Realizacja tego projektu ma dla nas ogromne znaczenie, bowiem umożliwi wyposażenie wszystkich pracowni i oddziałów w najnowocześniejszy, zaawansowany sprzęt do diagnozowania i leczenia chorób onkologicznych – podkreśla dr Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

Dzięki realizacji projektu Pracownia Rentgenodiagnostyki Ogólnej zostanie wyposażona w nowoczesne aparaty RTG, Pracownia Tomografii Komputerowej – w tomograf 64-rzędowy, trzy stacje diagnostyczne oraz strzykawkę automatyczną, natomiast Pracownia Rezonansu Magnetycznego m.in. w zaawansowany rezonans 3 T. Do dyspozycji pacjentów zostaną oddane również nowoczesne mammografy cyfrowe oraz aparaty USG.

W Izbie Przyjęć Szpitala pojawi się m.in. nowy defibrylator oraz Holter EKG. Nowoczesny sprzęt będzie zakupiony również do Pracowni Histopatologii, Pracowni Endoskopii, Medycznego Laboratorium Diagnostycznego oraz wszystkich zakładów i oddziałów COZL, w tym rozbudowywanej części szpitala.

Wartość tego projektu wynosi niemal 41 milionów złotych, z czego 38 milionów stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej, natomiast pozostała część jest finansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Czytaj także: COZL kupiło nowoczesny akcelerator. Pomoże skuteczniej leczyć raka

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pytanie tylko kiedy ten sprzęt trafi? Kiedy ruszy przetarg? Jaki będzie czas na dostarczenie sprzętu?