Milion złotych strat po pożarze restauracji na Starym Mieście. Lokal tymczasowo zamknięty

Pożar restauracji Św. Michał - pub regionalny na Starym Mieście w Lublinie
Pożar restauracji Św. Michał - pub regionalny na Starym Mieście w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Na kwotę miliona złotych szacowane są straty po poniedziałkowym pożarze restauracji Św. Michał – pub regionalny na Starym Mieście w Lublinie. Restauracja będzie zamknięta do czasu generalnego remontu kuchni.

Pożar w restauracji Św. Michał

W poniedziałek 12 grudnia po godz. 15 dyżurny lubelskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze restauracji na terenie Starego Miasta w Lublinie. Na miejsce zdarzenia zostało wysłanych łącznie 7 zastępów. Oprócz strażaków na miejscu interweniowała policja, pogotowie energetyczne i gazowe.

Pożar rozwinął się w kuchni na ostatnim piętrze kamienicy, a następnie przeniósł się przez wentylację na poddasze. Pożar zniszczył wnętrze kuchni oraz poddasze kamienicy. Szybka akcja strażaków nie pozwoliła na dalsze rozprzestrzenienie się pożaru. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia był grill.

POWIĄZANE:

Restauracja jest nieczynna do odwołania, właściciele liczą straty. Wstępne szacunki mówią o milionie złotych strat, w tym 500 tys. zł to koszty uszkodzonego budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pracownicy i klienci opuścili budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Restauracja tymczasowo zamknięta

Restauracja Św. Michał została tymczasowo zamknięta. Lokal musi przejść gruntowny remont kuchni oraz poddasza. W wyniku pożaru ucierpiała również znajdująca się w tym samym budynku restauracja Queen Mama, która również jest tymczasowo nieczynna.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ojej, Maciek nie będzie mógł znów pojechać do Dubaju…. Co za szkoda 😅