Milejów: Urodziła dziecko i schowała je w koszu. Jest areszt dla Ukrainki

kajdanki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 36-letniej Ukrainki, która urodziła dziecko w toalecie, a potem noworodka włożyła do kosza. Dziecko przeżyło dzięki innym pracownicom.

Prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa dla 36-letniej Ukrainki, która w czasie pracy na terenie zakładów przetwórstwa owocowo-warzywnego w Milejowie, wyszła do toalety i tam urodziła dziecko, które następnie schowała w plastikowym koszu na śmieci.

Biegli sądowi ocenią, czy zachowanie kobiety było związane z szokiem porodowym, czy też nie. Na razie nie udało się tego ocenić, wydali tylko wstępną opinię psychiatryczną, która umożliwiła postawienie jej zarzutów. Grozi jej od 5 lat pozbawienia wolności do nawet dożywocia.

Kobieta nie przyznała się do zamiaru zabicia dziecka. Dziewczynka przebywa aktualnie w szpitalu – ma zapalenie płuc. Jej stan jest stabilny.

Przeczytaj więcej na temat tego zdarzenia – Urodziła dziecko w czasie pracy i schowała je do kosza w toalecie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.