Mikołajkowe imprezy w Lublinie: Sprawdź, gdzie się wybrać

Wydarzenia, dla dzieci, imprezy,  atrakcje, galerie, kluby. Mikołajki 2014 w Lublinie coraz bliżej. Świąteczna atmosfera już zapanowała w mieście. Podpowiadamy, gdzie można spotkać Świętego Mikołaja z worem prezentów, gdzie wybrać się na spędzenia Mikołajków 2014.

Centra Handlowe

Outlet Center – W sobotę 6 grudnia od 11.00 będą gościć w Outlecie prawdziwe renifery z Laponii, elfy i zagroda Świętego Mikołaja. Dla najmłodszych masa atrakcji m.in. konkursy, animacja, oraz słodkości. Każdy będzie mógł sobie zrobić selfie z Mikołajem i reniferami.

Centrum Handlowe Plaza – Lublin: Kucyki z bajki My Little Pony, zagoszczą w Centrum Handlowym Lublin Plaza 6 i 7 grudnia w godz. od 12 do 17. Zabawę poprowadzi księżniczka Celestia. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach plastycznych i ruchowych z kucykami, quizach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, a także wspólnie zatańczyć i zaśpiewać z bajkowymi Twilight Sparkle i Pinkie Pie. W centrum handlowym najmłodsi będą mieli okazje także do obejrzenia ulubionej bajki z kucykami. W sobotę nie zabraknie także Mikołaja, który będzie rozdawał prezenty, które wybrali dla dzieci rodzice, a także chętnie będzie pozował do zdjęć.

Galeria Olimp: Już w sobotę 6 grudnia do Galerii Olimp przybędzie ten na którego czekają wszyscy najmłodsi – Święty Mikołaj! Przyjedzie on na swych magicznych saniach, wioząc ze sobą wielki wór prezentów. Przygotuje też wiele atrakcji i zabaw a także zabierze wszystkich chętnych w magiczną podróż dookoła świata. Zabawa z Mikołajem zacznie się już od samego rana o godzinie 10, potrwa do wieczora, do godziny 18.

Galeria Orkana: W sobotę 6 grudnia Galeria Orkana zamieni się w w Stumilowy Las, w którym najmłodsi spotkają się z Kubusiem Puchatkiem wraz z Tygryskiem oraz lękliwym Prosiaczkiem. W programie między innymi: spektakl „Wigilia w Stumilowym Lesie”, wspólne dekorowanie świątecznego stołu, zabawy świąteczne no i oczywiście worek prezentów Świętego Mikołaja. Zgodnie z tradycją bezpłatne zdjęcia na saniach Świętego Mikołaja. Masa atrakcji dla dzieci. 6 grudnia w sobotę od 11 do 18.

Atrum Felicity: W najbliższy weekend – 6 i 7 grudnia – Atrium Felicity będzie siedzibą Słodkich Mikołajek. O wszystkich atrakcjach mieszkańcy Lublina będą mogli się dowiedzieć od drużyny Mikołaja i elfów, która przejedzie miastem. W specjalnie przygotowanej strefie odbywać się będzie wypiek świątecznych pierników, które każde dziecko będzie mogło wcześniej przygotować, a następnie udekorować przy użyciu akcesoriów cukierniczych i innych dodatków. Własnoręcznie ozdobione ciasteczka będzie można zapakować na prezent. Dzieci będą mogły również czekoladą napisać świąteczne życzenia dla najbliższych na słodkich wafelkach. Zgodnie z powszechną tradycją będzie również możliwość zrobienia fotografii z samym Świętym Mikołajem.

Kino

Cinema City: We wszystkich kinach Cinema City 6 i 7 grudnia pojawi się Święty Mikołaj, który zabierze najmłodszych w wyjątkową podróż do „rozszerzonej” rzeczywistości. Każdy Mikołaj będzie wyposażony w magiczny tablet ze specjalną aplikacją, pozwalającą na umieszczenie osoby fotografowanej w niezwykłej scenerii. Do wyboru będzie świąteczna choinka, urocze renifery, a także pula prezentów. Zdjęcie będzie można otrzymać w formie mikołajkowej pocztówki na adres e-mail, lub samemu wykonać fotografię po pobraniu darmowej aplikacji na smartfona. Wszyscy uczestnicy spotkań z filmowym Mikołajem w Cinema City otrzymają także wspaniałe upominki od Chupa Chups i Bon Bon Buddies. Mikołaj będzie czekać w Cinema City na wszystkich najmłodszych kinomaniaków!

Multikino: W Mikołajkowy weekend 6 i 7 grudnia wszystkich najmłodszych kinomanów Multikino zaprasza na filmy familijne, spotkanie z Mikołajem oraz wiele innych atrakcji. W repertuarze m.in. „Wielka Szóstka”, „Piorun i Magiczny dom”, „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” oraz premierowo film „Uwolnić Mikołaja”. Podczas weekendu w Multikinie Lublin, Święty Mikołaj osobiście wręczy słodką niespodziankę dla każdego dziecka.

Obiekty

Arena Lublin: W sobotę 6 grudnia odbędzie się impreza mikołajkowa dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat, którzy wraz z opiekunami, będą mogli uczestniczyć w zabawach zorganizowanych. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 12.00-16.00, a bilety będzie można zakupić na miejscu w dniu imprezy. W programie zaplanowane są m.in.: warsztaty plastyczne wykonywania ozdób świątecznych, zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, quiz wiedzy o Arenie Lublin, pokazy naukowe, warsztaty kulinarne „Młodzi kucharze”, pokaz policyjny, zabawa w podchody oraz wycieczki po stadionie. Zaplanowana jest także wizyta Świętego Mikołaja z prezentami. Dla dorosłych przygotowany będzie kącik kawiarniany wraz z poczęstunkiem.

Centrum Sportowo Rekreacyjnym przy ul. Łabędziej: W sobotę 6 grudnia odbędzie się VI Lubelski Maraton Aqua Fitness. Tym razem w edycji afrykańskiej. W programie m.in. Aqua Africa, Aqua Bambo Balls. Aqua Conga Interval i Afro Zumba Party. Do tego zabiegi kosmetyczne, konsultacje dietetyczne i atrakcyjne nagrody.

Icemania: Mikołajkowe Szaleństwo zaplanowane jest na niedzielę, 7 grudnia, na lodowisku Icemania. W programie przewidziane są między innymi konkursy z nagrodami, mikołajkowy curling, karaoke na lodzie i zdjęcia z prawdziwym Świętym Mikołajem. W sobotę oraz w niedzielę, wszystkie osoby w czapce Św. Mikołaja, jeżdżą na łyżwach za darmo bez ograniczeń.

Plac zamkowy: Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, a ten pierwszy na śniegu warto postawić w Lublinie. W zbliżające się Mikołajki – już 6 grudnia – startuje pierwszy tegoroczny event jibbingowy. Szerokie schody na Placu Zamkowym zamienią się w setup jibbingu. Do wyjęcia 8.000 pln w gotówie w kategorii PRO na poniższym setupie, oraz cała masa gratisów w konkursie dla amatorów na flybagu.

Więcej o wydarzeniu: Zawody Jibbingowe w centrum Lublina już 6 grudnia

Orszak św. Mikołajów: Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 mszą św. w kościele pw. św. Mikołaja, a następnie o godzinie 11:00 nastąpi wyjście z kościoła i przemarsz ulicami: Szkolną, Czwartek, Lubartowską, Obywatelską, Hirszfelda, Chodźki, Sierocą, Biernackiego i Lubartowską. W trakcie orszaku zostaną przedstawione sceny z życia św. Mikołaja, które zaprezentuje teatr Panoptikum z Młodzieżowego Domu Kultury w Lublinie. Na zakończenie orszaku odbędzie się uroczysty piknik z wieloma niespodziankami. Św. Mikołaj będzie niósł worek prezentów, odwiedzi między innymi dzieci w Domu Dziecka przy ul. Sierocej, ul. Dymowskiego i ul. ks. Słowikowskiego, małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Chodźki oraz dzieci niepełnosprawne i niewidome w Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Hirszfelda. W sumie odwiedzi ok. 500 dzieci ze wspomnianych ośrodków, a w pochodzie weźmie udział kilka tysięcy mieszkańców Lublina i okolic.

Galeria plakatów

fot. sxc.hu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.