Migamrap, czyli rapowanie w języku migowym

10390920 1622838424608035 607481661060876502 n e1412015706146
„Migamrap” to innowacyjny projekt z zakresu edukacji kulturalnej. Podczas spotkań głucha i niedosłysząca młodzież rapowała w języku migowym. 29 września w Szklarni lubelskiego Centrum Kultury miała miejscepremiera hip-hopowego teledysku miganego stworzonego przez osoby niesłyszące. Głównym celem tego przedsięwzięcia była aktywizacja i zainteresowanie osób niesłyszących muzyką. Projekt został zrealizowany wraz z młodzieżą z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Lublinie.
Migamrap to pierwszy taki projekt w Polsce. Został zealizowany w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin z zakresu upowszechniania kultury.

Pomysłodawcą projektu „Migamrap” jest Piotr „Mleko” Miłkowski – operator, autor zdjęć do filmów dokumentalnych i reklamowych, dziennikarz. W akcję zaangażowany był bitboxer Jahdeck, członek lubelskiej ekipy Chonabibe. Projekt koordynował Józef Szopiński, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.