Mieszkaniec Lublina ukrywał w samochodzie nielegalne papierosy

68 163585
Nielegalne papierosy w samochodzie 55-letniego mieszkańca Lublina | fot. KMP Lublin

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z wywiadowcami z KMP Lublin zatrzymali 55-latka, który odpowie za przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W poniedziałek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie ujawnili i zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalne papierosy ukryte były w samochodzie należącym do 55-letniego mieszkańca Lublina. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby blisko 25 tys. złotych.

Mieszkaniec Lublina niebawem usłyszy zarzuty. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.