Mieszkaniec Lublina myślał, że pomaga policji. Przekazał oszustom 30 tys. złotych

pieniądze w reklamówce gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

86-letni mieszkaniec Lublina padł ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Mężczyzna myśląc, że pomaga prawdziwym funkcjonariuszom, przekazał oszustom 30 tysięcy złotych.

Oszustwo „na policjanta” w Lublinie

W poniedziałek do jednego z mieszkańców Lublina zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz poprosił 86-latka o pomoc w schwytaniu groźnych przestępców.

„W tym celu emeryt miał przekazać posiadane oszczędności. Gotówka miała zostać wykorzystana podczas akcji zatrzymania oszustów, a następnie w całości zwrócona” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

86-latek uwierzył w zmyśloną historię. Pojechał do banku skąd wypłacił 30 tysięcy złotych. Następnie całość gotówki przekazał podstawionemu funkcjonariuszowi. Jak się okazało ta kwota nie wystarczyła oszustom.

„Sprawcy po otrzymaniu pieniędzy po raz drugi próbowali nakłonić mieszkańca Lublina do udania się do banku i przekazania oszczędności. Tym razem jednak 86-latek został powstrzymany przez żonę” – dodaje kom. Gołębiowski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.