„Mieszkania plus” powstaną w Lublinie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

PKP SA podpisały umowę z BGK Nieruchomości na budowę kilkunastu tysięcy lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Budowa domów może ruszyć w przyszłym roku.

Warunkowe umowy inwestycyjne dotyczą gruntów położonych w Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Przemyślu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu. Ich łączna powierzchnia to ponad 130 ha.

Umowy zakładają wspólną realizację inwestycji poprzez spółki celowe, do których PKP SA wniesie nieruchomości, zaś BGKN – niezbędne finansowanie.

– „Zgodnie z umowami aport nieruchomości ze strony PKP S.A. powinien nastąpić do końca 2018 roku. Do tego czasu wykonane zostaną analizy prawne, finansowe, techniczne, komercyjne i podatkowe nieruchomości.” – czytamy w komunikacie.

Program Mieszkanie Plus obejmuje m.in. budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem. Inwestycje są finansowane przez fundusz, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości, na gruntach spółek Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego oraz inwestorów prywatnych.

BGKN ma w przygotowaniu ponad 25 tys. mieszkań, z czego ponad 2 tys. w budowie. Łączna wartość przygotowywanych inwestycji przekracza 3 mld zł.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.