Mieszkańcy wnioskowali o nowy przystanek przy ul. Jana Pawła II. Radni powiedzieli tak, ale na razie nie ma pieniędzy

Trolejbus jadący po ul. Jana Pawła II
Trolejbus jadący po ul. Jana Pawła II | fot. Dominik Wąsik

Rada Miasta Lublin przyjęła uchwałę w sprawie petycji dotyczącej utworzenia nowego przystanku przy ul. Jana Pawła II. Nowa lokalizacja ma przede wszystkich odpowiedzieć na zapotrzebowanie mieszkańców szybko rozwijającej się dzielnicy.

Tu potrzebny jest przystanek

Dodatkowy przystanek autobusowy na ul. Jana Pawła II będzie zlokalizowany pomiędzy przystankami „Gęsia 02” a „Roztocze 02” w stronę centrum miasta. Daleka odległość między dwoma przystankami oraz rosnąca liczba mieszkańców tej dzielnicy skłoniła radnych do tego, żeby uznać petycję za zasadną.

Dzięki nowemu przystankowi mieszkańcy dzielnicy Węglin Południowy będą mogli szybciej dostać się do swojego miejsca zamieszkani, pracy czy nauki. Ta jedna z najszybciej rosnących dzielnic Lublina ma zdecydowanie za ubogą dostępność komunikacji miejskiej, dlatego inwestycja jest jak najbardziej potrzebna – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Jednak na nowy przystanek mieszkańcy dzielnicy Węglin Południowy będą musieli jeszcze poczekać, bo obecnie miasto nie ma na to środków. Zadanie zostało wpisane na listę inwestycji planowanych do realizacji przy współfinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej w perspektywie budżetowej 2021 – 2027.

Po uwzględnieniu środków w budżecie potrzebujemy około roku na realizację inwestycji w systemie projektuj i buduj. Wstępny szacunkowy koszt to ok. 400 tys. zł – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Nowy przystanek będzie obsługiwany przez linie autobusowe, które kursują w jego rejonie: 12, 14, 26, 45, 46, 85, 150, 161, 912, N2.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czy 400 tysięcy to jakiś żart? Za budowę zatoki autobusowej z wiatą i wyświetlaczem SDIP?