Nie chcą południowej obwodnicy Lublina. Zbierają podpisy pod petycją

Mieszkańcy sprzeciwiają się budowie południowej obwodnicy Lublina, której przebieg został zaplanowany wzdłuż Wrotkowa, Zalewu i na granicy Starego Gaju.

Południowa obwodnica Lublina miałaby połączyć węzeł Węglin (S19) z węzłem Felin (S12). Byłaby domknięciem całej obwodnicy wokół naszego miasta. Jej przebieg zaplanowano przez: Zemborzyce, Wrotków, Abramowice i Głusk. Droga przebiegałaby także w okolicy Zalewu Zemborzyckiego i Starego Gaju.

Rada Kultury Przestrzeni wnioskuje o odstąpienie od budowy drogi lub zmianę jej lokalizacji poza granice miasta. RKP uważa, że trasa zniszczy walory rekreacyjne okolic Zalewu Zemborzyckiego i Starego Gaju, obok których ma przebiegać, zakłóci spokój ludzi, którzy tam odpoczywają a hałas utrudni życie mieszkańcom Wrotkowa.

Czasu została niewiele

Urząd Miasta Lublin podtrzymał decyzję o budowie klasy drogi G. Ma być to droga najprawdopodobniej dwupasmowa. Jej budowa mogłaby się zacząć w 2023 roku.

Oficjalnie zgłoszone protesty setek osób nic nie dały. – Argumentów „za” w zasadzie nie ma, oprócz stwierdzenia, że tak chce Gmina Konopnica i jest to planach województwa. Gmina tego nie chce, trasa przetnie kilkadziesiąt gospodarstw i uniemożliwi im pracę na roli, a w planach jest tylko luźna wzmianka, którą można różnie interpretować – wyjaśnia Andrzej Wodecki z Lublin Wybierz Spokój.

Petycja

Mieszkańcy terenów przy których planowana jest budowa drogi zachęcają ludzi do podpisu petycji w sprawie rezygnacji z inwestycji. – Z wizją budowniczych i planistów bardzo trudno dyskutować. Można jednak zgłosić swoje uwagi i zaprotestować – dodaje Andrzej Wodecki.

Petycja – TUTAJ >>>

Wypełniony wniosek należy wysłać elektronicznie na adres [email protected], lub zanieść osobiście do Ratusza (Pl. Króla Władysława Łokietka 1). Czas zgłaszania uwag do wtorku (15 maja 2018 r.).31 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Zrobić obwodnicę Lublina przez Bieszczady. Najlepsza lokalizacja. W mieście dwupasmówki zawęzić do 1 pasma tak jak na Kunickiego. Więcej BUSpasów- niech będą korki bo to ekologiczne. Co 50 metrów sygnalizacja. Miasto inspiracji:) dla mądrych inaczej. To wylęgarnia biurokracji także czarnej.

 2. Tereny rekreacyjne domki jednorodzinne las zalew sciezki rowerowe I przez srodek tego obwodnica Swietny proekologiczny projekt sxalencow bez wyobrazni tym co popieraja bo to takie nowoczesne proponuje wlaczyc myslenie a ciemnogrod to myslenie rozwoj kosztem ludzi I otoczenia Ludzie madrzy planuja rozwoj w zgodzie z przyroda I nieszkodzac mieszkancom

 3. I słusznie, zadupie Europy nie powinno się cywilizować… wybierzcie spokój, tiry w centrum, wertepy wokół, a co tam niech tu nikt nie inwestuje…wiwat ciemnogród!!!

 4. Wystarczyło by zrobić czteropasmowy tunel od starego lasu przez całą żeglarską kawałek za osmolicką i uchroniło by się zalew jedyne jako takie przyrodniczo rekreacyjne miejsce w Lublinie przed uciążliwym hałasem. Ale czy ktoś wgl o tym pomyśli….

 5. Wszystkich przeciwnych zapraszam od 7 do 8 rano lub od 15 do 17 na Zemborzycką niech spróbują przejechać. Jakoś z każdej strony można było drogi porządne porobić nawet na te jakubowice A na południe nikomu nie potrzeba.

 6. Totalna Bzdura , kto nie chce obwodnicy? Powinna być już od dawna!!!

 7. Niech wieśniaki nie przyjeżdżają do miasta to obwodnica nie będzie potrzebna

 8. Czego w artykule sugerujecie. Macie w tym jakiś interes??? Mieszkańcy Wrotkowa i okolic pragną mieć obwodnicę!!!

 9. a może w celu odkorkowania nadbystrzyckiej i narutowicza lipowej też wysiedlić tych z kamienic będzie miejsce na buspasy itd co tam kilka rodzin przecież kilka osób nie może utrudniać życia tysiącom…
  Obwodnica tak, dewastacja NIE

 10. kiedyś protesty przeciw wiatrakom, bo hałas, bo ptaki wyginą, bo przecież mamy węgiel.
  Ale prąd w gniazdku każdy chce mieć
  Egoistyczne myślenie właścicieli działek, jednak sprawny transport z punktu A do B to jak najbardziej ?

  hałas? ludzie żyjecie w mieście, tutaj jest mało kiedy spokojnie. Chcecie mieć ciszę /spokój to zamieszkajcie na wsi

 11. Obwodnica jak sama nazwa wskazuje powinna przebiegać poza miastem tak jak jej pozostała część a nie tak jak jest planowana przez osiedla i tereny rekreacyjne.

 12. Wiesniaki z POZA Lublina, sloiki i z***y genetyczne chca obwodnicy i urbanizacji terenow zielonych, nie maja zadnej wiedzy i pojecia o naturze. Zniszcza setki domow, wytna setki drzew, zanieczyszcza srodowisko a korki jak byly tak beda. Przyklad. Antwerpia w Belgii, obwodnica 5 pasow ruchu, godziny szczytu miasto stoi, smog syf i zero zieleni. Tego chcecie? Syfu? Nie podoba sie bo korki to wracac na swoje wichury wiesniaki. Bo motorowcy wab geby obija. ELO!

 13. Obwodnica jest bardzo potrzebna! A Ci których się nie podoba mieszkanie w pobliżu zawsze mogą zmienić adres.

 14. Obwodnica jest niezbędna. Te pola uprawne w planie zagospodarowania są przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną. Ulice Abramowicka i Kunickiego muszą więc być odciążone, bo wszystkie samochody będą się przeciskać jak obecnie przez dzielnicę Dziesiątą, na której nie ma miejsca na poszerzenie dróg. Przy terenach rekreacyjnych można zainwestować w ekrany dźwiękoszczelne. Mieszkańcy Wrotkowa szybko docenią wyjazd z miasta w każdą stronę bez świateł.

 15. Ja również jestem za obwodnicą! Skróci mi to powrót z pracy z godziny do 10 minut! Przebicie się przez południe Lublina to masakra. Budujcie i to jak najszybciej.

 16. korki źle mieszczuchy płaczą chcą zrobić obwodnice źle bo mieszczuchy płaczą. to czego wy chcecie wszystko wam źle tylko płakać umiecie i psioczyć na wszystko. zalew taka atrakcja ten syf?? zasypać to bagno a nie chronić albo wziąć się za to i doprowadzić to do takiego stanu żeby naprawdę było co oglądać a nie tylko syf i smród.

 17. Potwierdzam wybudować obwodnicę jak najszybciej. Rozwiąże korki w południowej dzielnicy sam tam mieszkam i jestem za budową. Kilkanaście osób nie może utrudniać życia setkom.

 18. jak zawsze znajdzie sie jakaś banda spowalniaczy ,gdyby nie determinacja kilku urzędników Z RATUSZA OBECNEJ KADENCJI to LUBLIN ZOSTAŁ BY W TYLE NAWET ZA MIASTAMI AFRYKAŃSKIMI.

 19. przez to że nie ma obwodnicy, mamy takie korki na ul. podzamcze uni lubelskiej, kunickiego, abromowicka nie wspominając już o innych. Ze względu na ruch z trasy przemyśl – warszawa obwodnica jest potrzebna.
  PS. budowa obwodnicy znacznie podniesie atrakcyjność ekonomiczną miasta na czym wszyscy zyskają.

 20. OBWODNICA JEST POTRZEBNA!!!!
  ale przy zalewie( który i tak jest tak bardzo zaniedbany, a gdyby nim sie zająć byłby perełką miasta) można by pomyśleć o tunelu. W innych miastach tunele budowane są nawet w samym centrum i to bez blokowania ruchu i zmian trasy) Czemu by nie można było tego zrobić koło zalewu aby nie widzieć tej drogi

 21. Również popieram budowę obwodnicy, dojazd z majdanka na czuby w godzinach szczytu trwa godzinę. Jak będzie obwodnica to obstawiam max 30 min. Nic im bardziej nie zakłóci spokoju niż pociągi jeżdżące koło lasu. Miszkałem tam kiedyś, teraz mieszkam kilka bloków od obwodnicy i jest ciszej.

 22. Ja protestuję przeciwko protestowi! Chcemy obwodnicy jak najszybciej! Przy budowie północnej też miały być straszne problemy no i wszyscy żyją. Mamy żyć w smogu i syfie bo państwo z Głuska chcą mieć mieć dalej wiochę za oknem. Zakłócaniem ciszy nad zalewem martwią się deweloperzy bo mają chrapkę na te tereny.