Mieszkańcy Kawki przywitali kierowcę autobusu linii „44” słodkim tortem

kawka 44 autobus mpk lublin
Powitanie autobusu linii nr 44 | fot. ZTM Lublin

Od wtorku wybrane kursy linii nr 44 zostały wydłużone do Kawki. Mieszkańcy tej miejscowości tak bardzo ucieszyli się z tego faktu, że upiekli słodki tort w kształcie autobusu.

Autobusy linii nr 44 od 12 lutego wydłużyły swoje kursy o podmiejskie miejscowości na terenie gminy Niemce. Mowa tu o trzech miejscowościach: Ciecierzyn – Żulin, Nasutów i Krasienin – Kolonia. Po wprowadzeniu tych kursów prywatny przewoźnik zrezygnował z jeżdżenia tą trasą, gdzie najbardziej poszkodowanymi byli mieszkańcy miejscowości Kawka.

Do najbliższego przystanku, gdzie zatrzymywały się autobusy przedłużonej linii nr 44, mieszkańcy Kawki mieli cztery kilometry. I tak rozpoczęły się rozmowy z władzami gminy Niemce, by rozpatrzyły przedłużenie wybranych kursów podmiejskiej linii autobusowej do ich miejscowości.

Gmina przeznaczyła dodatkowy budżet, dzięki czemu linia nr 44 od wtorku, 3 kwietnia dojeżdża do Kawki, gdzie została tam przygotowana specjalna pętla, by autobusy mogły kończyć swoje kursy. Mieszkańcy Kawki byli tak bardzo zadowoleni z tego faktu, że postanowili przygotować powitalny tort w kształcie autobusu.

Sołtys wraz z mieszkańcami słodkim poczęstunkiem przywitał drugi kurs linii nr 44. Kierowca autobusu został poczęstowany kawałkiem tortu, jak i kubeczkiem gorącej kawki.

Rozkład linii 44

Odjazdy z przystanku Kawka – las 02 w kierunku os. Widok: 4:30, 5:53, 6:50, 8:33, 11:54, 15:15, 16:40, 18:11, 19:43, 21:54

 Czytaj także: Komunikacja miejska w Lublinie. Autobusy dojadą za miasto

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.