Mieszkańcy części Lublina, Świdnika i gminy Głusk trzeci dzień bez wody

Beczkowóz z wodą MPWiK Lublin | fot. Dominik Wąsik
Beczkowóz z wodą MPWiK Lublin | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku woda z sieci wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Kalinówka jest niezdatna do picia z powodu obecności bakterii grupy coli. Wczoraj Sanepid pobrał kolejne próbki do analizy. Woda w dalszym ciągu nie nadaje się do spożycia.

Kolejny dzień bez wody pod Lublinem

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie w piśmie dotyczącym nieprzydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu w Kalinówce, informuje, że w badanych próbkach pobranych 30 sierpnia w wodzie stwierdzono przekroczenia parametru mikrobiologicznego.

W związku z tym woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi, tzn. do picia nawet po przegotowaniu, przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw, a także do kąpieli i mycia rąk. Woda nie nadaje się także do prac porządkowych. Wodę z wodociągu można wykorzystywać wyłącznie do spłukiwania toalet.

Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia Kalinówka gm. Głusk zaopatruje miejscowości

Na terenie gminy Głusk:

Abramowice Prywatne (w całości) i Kalinówka (posesje wzdłuż ulicy Piaseckiej oraz drogi serwisowej do wysokości ulicy Tulipanowej oraz posesje przy ulicach: tzw. „droga szkolna”, Agrestowa, Akacjowa, Biała Droga, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Chabrowa, Cisowa, Cyprysowa, Cytrynowa, Czereśniowa, Dębowa, Diamentowa, Dwa Dęby, Dwie Topole, Fiołkowa, Fuksjowa, Gajowa, Hebanowa, Hiacyntowa, Irysowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Kokosowa, Konwaliowa, Krokusowa, Liliowa, Limonkowa, Lipowa, Łubinowa, Macierzanki, Magnoliowa, Mahoniowa, Makowa, Malinowa, Malwowa, Miętowa, Migdałowa, Miłorzębowa, Modrzewiowa (numery od 20 do 60), Morelowa, Nasturcjowa, Niezapominajki, Olchowa, Orzechowa (numery od 1 do 27),  Palmowa, Paprociowa, Pistacjowa, Platanowa, Porannej Rosy, Poziomkowa, Różana, Sasankowa, Sielankowa, Sosnowa, Storczykowa, Szafranowa, Świerkowa, Truskawkowa, Waniliowa, Werbenowa, Wiśniowa (numery 2 i 4), Wrzosowa, Wspólna, Zielona)

Na terenie miasta Lublin:

ulice Grabowskiego, Sachsów, Zorza,

Na terenie miasta Świdnik:

ulica Piasecka (nr 15, 20, 20A) oraz ul. Poligonowa (nr 42, 44).

Lokalizacja cystern z wodą 1 września

*Teren Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce w godzinach 6.00 – 22.00;

*Parking przy sklepie spożywczym Groszek Lublin ul. Zorza 42 (Abramowice Prywatne) w godzinach 6.00 – 22.00;

*Na granicy ulicy Sachsów i Srebrzystej w Abramowicach Prywatnych w godzinach 6.00 – 22.00;

Pobór wody jest możliwy do własnych pojemników. Woda z cystern nadaje się do celów spożywczych po uprzednim przegotowaniu.

Woda w butelkach 5 litrowych dostępna jest w poniższych punktach

*Teren ujęcia wody Kalinówka (skrzyżowanie ulic Lipowej i Irysowej) w godzinach 8.00 – 21.00;

*Skrzyżowanie ulic Sosnowej i Jaśminowej w godzinach 8.00 – 21.00;

*Skrzyżowanie ulic Orzechowej i Krokusowej w godzinach 8.00 – 21.00;

*Skrzyżowanie ulic Dwie Topole i Malwowa (przy sklepie) w godzinach 8.00 – 21.00.

Istnieje możliwość skierowania beczkowozu pod posesję po uprzednim zgłoszeniu na numer alarmowy 994 lub 724 340 307.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.