Miesiąc dłużej pojeździmy miejskimi rowerami w Lublinie

cof

O miesiąc dłużej będzie można korzystać z miejskich rowerów. Z ulic znikną dopiero z końcem listopada. Jednoślady trafią do magazynu dopiero po ostatnim dniu listopada.

Pogoda sprzyja jednośladom jak i prognozy długoterminowe – tak decyzję o przedłużeniu sezonu rowerowego wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. –Porozumieliśmy się już z operatorem systemu, spółką Nextbike. System będzie działać do końca listopada.

– Mieszkańcy Lublina bardzo polubili rowery miejskie dlatego, szczególnie że pogoda temu sprzyja, zdecydowałem się na wydłużenie sezonu do końca listopada. Uruchomienie systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego,a następnie jego rozbudowa było jedną z naszych najlepszych decyzji. Dodatkowo cieszy mnie fakt, że lubelski system, działający od tego roku również na terenie Świdnika, jest pierwszym w kraju rowerem metropolitalnym – powiedział Prezydent Krzysztof Żuk.

Sezon 2016 Lubelski Rower Miejski rozpoczął z podwojoną liczbą stacji i jednośladów. Dodatkową nowością były stacje z rowerami dla dzieci uruchomione w rejonie Ogrodu Saskiego. Po raz pierwszy system przekroczył granice Lublina. Od 21 marca do dyspozycji mieszkańców jest 90 stacji i 891 rowerów.

(fot. Dominik Wąsik)

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mnie też, ale i tak już zrezygnowałem z jeżdżenia i rower wylądował w wózkarni, ale kupielm na tej wyprzedazy żeby był na wiosnę.

  2. Cieszy mnie to, ale i tak już po fakcie w pewnym sensie, bo kupiłem sobie na wyprzedazy w media exeert tani rower, ale taki ze podoła zimą w śniegu nawet, którego pewnie nie będzie…