Miejsca Inspiracji w Lublinie. Wyróżniono hotele i restauracje

Zdjęcie ilustracji: Dominik Wąsik

W naszym mieście przybyły kolejne Miejsca Inspiracji. Przyznano 10 takich tytułów oraz jedno wyróżnienie. Wybrane lokale, oprócz noclegów i posiłków, zapewnią turystom możliwość bliższego poznania Lublina i klimatu miasta.

Do pierwszego etapu Programu Miejsce Inspiracji zgłosiło się 37 podmiotów z branży HoReCa. 16 z nich pozytywnie przeszło do ostatniego etapu, a 2 kolejne otrzymały „dzikie karty”. W drodze eksperckich wizyt Komisji Programowej przeprowadzonych we wszystkich nominowanych podmiotach, wybranych zostało 11 finalistów którzy oficjalnie zostali laureatami IV edycji Programu Miejsce Inspiracji.

– Bardzo cieszy mnie tak duża liczba zgłoszeń. Poprzez Program Miejsce Inspiracji chcemy promować miejsca związane z Lublinem oraz wspierać branżę hotelarsko-gastronomiczną, tak istotną dla rozwoju turystyki. Współpraca z wyróżnionymi podmiotami stanowi dla nas niezwykle ważną rolę w budowaniu pozytywnych doświadczeń z miastem – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

740380.3Formuła Program zakłada obustronne korzyści. Uczestnicy poza możliwością posługiwania się tytułem, mają przekazany do dyspozycji podświetlany kaseton „Miejsce Inspiracji”. W ramach Programu realizowany jest cykl wydarzeń i eventów, które pozwalają uczestnikom na doznawanie atmosfery miasta oraz poznanie jego dawnego i współczesnego dziedzictwa.

– Lublin staje się atrakcyjnym miejscem, docenianym i rekomendowanym przez portale podróżnicze, a odwiedzający nas turyści są coraz bardziej wymagający. Dzięki Programowi mogą lepiej poznać nasze miasto, wyjechać z unikalnymi przeżyciami i wracać po więcej. – dodaje.

Największą liczbę punktów spośród obiektów noclegowych otrzymały:

-Hotel Alter,
-Hotel Ilan,
-Apartamenty Browaru Perła wraz z Perłową Pijalnią Piwa,

Najwyższe noty wśród obiektów gastronomicznych zdobyły:

-Restauracja Mandragora,
-Restauracja Kardamon,
-Pub Dom Złotnika,
-Restauracja Hades Szeroka,
-Irish Pub u Szewca,
-Pub u Fotografa,
-Kawiarnia Między Słowami,

Specjalne wyróżnienie komisji przyznano:

-Cafe Mari

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.