Miasto szykuje się do rozbudowy dwóch szkół na Felinie i Sławinie

118449423 3341095382615802 4770388204317601239 n
Wizualizacja rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie

Rozbudowa Zespołu Szkół nr 12 na Sławinie oraz Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie ma się rozpocząć w przyszłym roku. Koszt prac szacowany jest ponad 40 mln złotych.

Urząd Miasta Lublin ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do powiększenia Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie o segment dydaktyczny oraz część gastronomiczną wraz z ich budową. W tej samej formule „zaprojektuj i wybuduj ” planowana jest procedura dla obiektu szkolnego na Sławinie. Postępowanie przetargowe na rozbudowę tej szkoły ruszy z początkiem września.

„Przystępujemy do kolejnych inwestycji w oświatę. Po budowie szkoły przy ul. Berylowej rozpoczynamy zadania, które poprawią warunki kształcenia uczniów na Felinie i Sławinie. Będą to wielomilionowe inwestycje, niezbędne w kontekście rosnącej liczby mieszkańców tych dzielnic” – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie

Rozbudowa obecnego budynku Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie zakłada powstanie nowego segmentu dydaktycznego zawierającego 16 klasopracowni wraz z niezbędnymi zapleczami, część administracyjną, pomieszczenia socjalne oraz ogólnego przeznaczenia i salę do gimnastyki korekcyjnej. Segment dydaktyczny będzie dodatkowo podpiwniczony. Tam znajdą się szatnie i pomieszczenia techniczne.

Segment dydaktyczny w kształcie litery „L” planowany jest, jako rozbudowa po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowo wybudowana część ma powstać jako niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami. Rozbudowa zakłada powstanie nowej części budynku o takiej samej wysokości, gabarytach i wyglądzie jak obiekt istniejący.

Nowy obiekt będzie dopasowany nie tylko wysokością, ilością kondygnacji i wyglądem elewacji do istniejącej szkoły, ale także kolorystyką, detalem i kształtem dachu, by docelowo po realizacji stanowił on zwarty kompleks szkoły, który miał w takiej formie powstać w założeniach początkowych. Segment będzie miał dwie kondygnacje i pokryją go panele fotowoltaiczne przetwarzające energię słoneczną. W nowej części znajdzie się miejsce dla 500 dzieci.

W ramach zadania powstanie również segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 m2 z nowoczesną kuchnią oraz stołówką dla 184 uczniów. Koncepcja opiera się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego zlokalizowanego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową. Planowany obiekt będzie parterowy i znajdą się w nim pomieszczenia przeznaczone na kuchnię i stołówkę szkolną – jadalnię, a także pomieszczenia techniczne: zmywalnia, rozdzielnia, pokój socjalny. W piwnicy zlokalizowane będą pomieszczenia magazynowe oraz zaplecze kuchenne. Nowa część kuchenna umożliwi przygotowywanie i wydawanie 1500 posiłków dziennie.

Rozbudowa Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej

W pierwszych dniach września planowane jest również rozpoczęcie postępowania przetargowego w zakresie rozbudowy Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej o nowy oddział przedszkolny. Powstanie budynek o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej o kubaturze około 9,6 tys. m3. Powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. m2.

Komunikacja pomiędzy budynkami szkoły i przedszkola będzie się odbywała „łącznikiem”. Oprócz sal lekcyjnych powstanie też sala ćwiczeń ruchowych oraz wielofunkcyjna sala widowiskowa. Przedszkole otrzyma niezbędną infrastrukturę, powstanie również wydawalnia posiłków i zmywalnia. Na poziomie -1 zaprojektowano pomieszczenia techniczne i magazyny, na parterze i dwóch piętrach znajdą się po 4 sale lekcyjne, gabinety, pomieszczenia pomocnicze, porządkowe, socjalne, toalety i szatnie. Na parterze zlokalizowana będzie także rozdzielnia posiłków przywożonych do przedszkola ze stołówki szkolnej znajdującej się w głównym budynku, a także zmywalnia naczyń.

Budynek otrzyma prostą, nowoczesną bryłę zaprojektowaną tak, aby zapewnić maksymalne nasłonecznienie sal przedszkolnych, zaś niesymetrycznie rozmieszczone kolorowe okna na elewacji nadadzą całemu budynkowi lekkiego charakteru. Nowa część przedszkolna z 12 oddziałami przyjmie 300 dzieci.

Nowe, większe placówki szkolne powinny być gotowe przed rozpoczęciem roku szkolnego w 2022 r. Szacowany koszt rozbudowy to ponad 40 mln zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kiedy ruszy budowa szkoły na Ponikwodzie? Wizualizacje przedstawiali już 4 lata temu…