Miasto przyzna stypendia studentom

library 488680 1280

Rok akademicki wystartował, a wraz z nim pojawiła się możliwość ubiegania o stypendium przyznawane w ramach „Miejskiego programu stypendialnego dla studentów i doktorantów”. Specjalnie opracowany program umożliwi staranie się o dodatkowe środki finansowe. Wnioski można składać do 31-go października.

Lublin słynie między innymi z tego, że jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Szacuje się, że w mieście przebywa około 100.000 żaków, przybyłych na lubelskie uczelnie z różnych stron województwa, ale także spoza Lubelszczyzny.

Miasto doceni najlepszych 

Studenci i doktoranci, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami w nauce, mają prawo ubiegać się o stypendium przyznawane przez miasto. Prezydent Lublina przyznaje je w ramach wspomnianego „Miejskiego programu stypendialnego dla studentów i doktorantów”. Żacy, których działania na polu naukowym czy artystycznym, promują miasto, bądź region- mogą ubiegać się o dodatkowe finanse. Nie chodzi jednak tylko o samą promocję Lublina i okolic- jeżeli działania studenckie mogą mieć znaczący wpływ na naukę, to takie osoby również mają możliwość starania się o stypendium.

Droga po stypendium

Wnioski składać można do 31-go października w Wydziale Oświaty i Wychowania UM, przy ul. Narutowicza 37/39, w godzinach 7:30-15:30,  a także w Biurach Obsługi Mieszkańców. Zanim jednak złoży się niezbędną dokumentację, warto zaznajomić się z warunkami, które należy spełniać, by móc ubiegać się o stypendium. Informacje znajdują się na stronie Urzędu Miasta. Ze strony można także pobrać formularz wniosku.

Za wybitnych studentów trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.