Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowego parku na Kalinie

park ul zawilcowa lublin

W poniedziałek Ratusz ogłosił przetarg na budowę nowego Parku przy ul. Zawilcowej, zlokalizowanego na miejscu dawnego wysypiska na Kalinowszczyźnie.

 

Projekt zakłada budowę drogi rowerowej o szerokości 3-4 m umożliwiający wygodny przejazd od ul. Zawilcowej i rejonu ROD „Kalina” w kierunku ul. Daszyńskiego, z dwoma odgałęzieniami: do wąwozu zlokalizowanego pomiędzy ul. Daszyńskiego, Niepodległości i Krokusową, oraz do końcowego odcinka ul. Daszyńskiego, w rejonie bloków nr 19 i 23. Łączna powierzchnia tras rowerowych wyniesie ok. 2200 m2.

 

Dodatkowym elementem wyposażenia parku będą stojaki rowerowe typu U, zgrupowane po kilka sztuk w wybranych rejonach parku. Łącznie ustawionych zostanie 50 szt. stojaków, tj. 100 miejsc parkingowych dla rowerów.

 

Całkowita powierzchnia Parku Zawilcowa to ok. 14 ha, a koszt inwestycji ok. 10 mln zł. Przewidywany termin zakończenia wszystkich prac to czwarty kwartał 2018 roku.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.