Miasto chcę odnowić jeden z parków. Ambitne pomysły na Park Ludowy

park ludowy lublin
Park Ludowy w Lublinie | fot. spottedlublin.pl

Gotowe są opracowania wstępne założenia zagospodarowania Parku Ludowego w Lublinie. Po rewitalizacji stanie się parkiem aktywnej rekreacji. Ma zachęcać do odwiedzin i aktywnego stylu życia.

Park zlokalizowany w najbliższym sąsiedztwie planowanego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, ma stanowić łącznik pomiędzy dworcem a centrum miasta. Przylegając do Bystrzycy sąsiaduje z nowoczesnymi obiektami rekreacyjnymi: Areną Lublin, basenem olimpijskim Aqua Lublin, modernizowanym stadionem lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich oraz Targami Lublin.

– Chcemy, aby nieco zapomniany w ostatnich latach Park Ludowy po rewitalizacji wpisał się w sąsiadującą z nim przestrzeń. Z jednej strony otoczony nowoczesnymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi, z drugiej strony Bystrzycą, która w najbliższych latach przejdzie kompleksową rewitalizację, uzupełni atrakcyjną ofertę spędzania czasu wolnego i rekreacji w tej części miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach realizacji projektu zostanie przeprowadzona pielęgnacja cennego drzewostanu, usunięcie samosiewów oraz nowe nasadzenia. Remont przejdą trawniki oraz zdegradowane alejki, a na terenie parku powstaną przestrzenie poświęcone konkretnym różnorodnym aktywnościom fizycznym.

– Chcemy aby w odnowionym Parku Ludowym znalazło się miejsce umożliwiające rozwój różnorodnych indywidualnych pasji, wspólne spędzanie wolnego czasu, ćwiczenia fizyczne, zabawy i wypoczynek. Zaplanowaliśmy m.in. skate park, siłownie, przytań kajakową, street workout, pumptruck i inne – dopowiada Krzysztof Żuk

Więcej informacji pod tym linkiem

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.