Miał pomóc w rozpracowaniu grupy przestępczej. 78-latek z Lublina stracił 40 tys. zł

Policjanci apelują o ostrożność. 40 tysięcy złotych stracił wczoraj mieszkaniec miasta po tym, jak został oszukany przez podającego się za funkcjonariusza mężczyznę.

 

– Na telefon stacjonarny 78-letniego mieszkańca Lublina zadzwonił mężczyzna. Podając się za oficera z Komendy Głównej Policji przekonywał, że prowadzi akcję namierzania oszustów, którzy są w posiadaniu duplikatu dokumentu tożsamości seniora – mówi asp. Anna Kamola z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

 

Ze względu na duże ryzyko, przybrany funkcjonariusz zalecił mężczyźnie jeszcze dziś wypłacić pieniądze z jego konta, a następnie przekazanie całej sumy w jego ręce, do czasu aż uda się złapać przestępców.

 

 

Kilka minut później pod drzwi mieszkania 78-latka zjawił się umówiony na odebranie gotówki inny „policjant”. Starszy pan przekazał pieniądze, w sumie 40 tys. złotych. Kiedy lublinianin zorientował się, że to oszustwo, a nie policyjna akcja, było już za późno.

 

– Wczorajszego dnia przestępcy próbowali oszukać jeszcze inną mieszkankę miasta, ale  jak się na szczęście okazało, bezskutecznie – informuje asp. Kamola.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.