Mężczyzna oszukiwał kobiety niczym serialowy „Tulipan". Wpadł w ręce policjantów

Pieniądze | fot. shutterstock

Swoje ofiary poznawał przez internet. To przede wszystkim młode i samotne kobiety, od których „pożyczał” pieniądze i ulatniał się bez śladu. Został zatrzymany przez policjantów.

 

Lubelscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Lublina, który trudnił się oszukiwaniem młodych kobiet. Mężczyzna poznawał je na popularnych portalach randkowych lub okazyjnie, nawiązywał z nimi kontakty towarzyskie, wzbudzał ich zaufanie, a następnie pożyczał od nich pieniądze.

 

Kiedy się na to zgadzały prosił je również o podpisanie dokumentu in blanco, który miał później uzupełnić. Następnie tak przetwarzał dokument, aby wynikało z niego, że to on udzielał im pożyczki. Do chwili obecnej policjanci ustalili dwie pokrzywdzone młode kobiety, które zostały oszukane na kwotę co najmniej 26 tys. zł.

 

W czerwcu prokuratura przedstawiła mężczyźnie 16 zarzutów z art. 286 par 1 k.k. (oszustwo) oraz 270 par 2 k.k. (wypełnienie blankietu, opatrzonego cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego). Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

 

Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Do czasu rozstrzygnięcia sądowego policjanci wraz z prokuraturą zabezpieczyli od sprawcy mienie o wartości 35 tys. zł.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.