Metro w Lublinie. Plany, marzenia, problemy

20150805 IMG 5831

Metro w Lublinie? Czemu nie! Metro w Polsce funkcjonuje dziś jedynie w Warszawie, jednak były plany, aby powstało również w Lublinie.

Michał Lewkowicz zaprojektował sieć stacji, połączeń i nitek podziemnej linii metra w Lublinie. Szczegółowa mapa lubelskiego metra powstała w latach 90′, gdzie nigdy nie została przeniesiona na realny grunt.

Marzenia o podziemnej kolei w naszym mieście pozostały jedynie w planach grafika. Zaprojektował on 6 nitek metra, które połączyły całe nasze miasto. Brak korków, krótki czas przejazdu z jednego końca miasta na drugi? Brzmi zbyt pięknie.

11235451_803247946449441_2155737670412417901_o

Czy chcielibyście by w Lublinie powstało metro? Czekamy na Wasze komentarze!

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. zdecydowanie nie, szkoda niszczyc tak zabytkowego miasta, lepiej zeby bylo znane z historii niz z tego ze pozazdroscilo Warszawie metra

  2. Ciekawe co ćpał pomysłodawca i ile za to zapłacił ratusz 😛

  3. oczywiście, że metro byłoby super. Nie ma co się czepiać grafika. Połączenie miasta i lotniska metrem, krótki czas przejazdu z jednego końca na drugi…. ekstra pomysł ☺

  4. aha, w Lublinie są Al Racławickie a nie Racławicka, jak w W-wie …no i na mapce metra w Lublinie