Meteorolodzy ostrzegają: nadciąga siarczysty mróz! Temperatura spadnie do -20 st. Celsjusza

zima mróz śnieg
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Meteorolodzy ostrzegają przed siarczystym mrozem, który pojawi się w najbliższych dniach w naszym województwie. Słupki rtęci mogą zatrzymać się nawet na -20 st. Celsjusza.

Nadciąga siarczysty mróz

Od piątku na terenie województwa lubelskiego będzie obowiązywać wydane ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuj temperaturę minimalną w nocy od -15°C do -12°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -5°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru do 15 km/h, w porywach do 20 km/h.

Natomiast w sobotę i w nocy z soboty na niedzielę prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -21°C do -19°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -4°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 15 km/h, w porywach do 45 km/h.

Według przewidywań IMGW, sytuacja dotycząca siarczystego mrozu ma być najpoważniejsza w niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -22°C do -18°C. Temperatura maksymalna w dzień od -11°C do -14°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 15 km/h.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.