Męczenników Majdanka tylko po jednym pasie. Przebudowa skrzyżowania z ul. Lotniczą

męczenników majdanka lotnicza lublin przebudowa

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą. Roboty będą prowadzone do kwietnia przyszłego roku.

 

Przebudowa skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą wchodzi w kolejną fazę. – Wyłączona z ruchu jest połowa ul. Droga Męczenników Majdanka w kierunku granic miasta, czyli dwa pasy ruchu po stronie sklepu i kościoła. Ruch obustronny będzie zorganizowany na pasach ruchu po stronie stacji paliw – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

 

– Ponadto, na skrzyżowaniu wyłączona została sygnalizacja świetlna i zamknięty został wlot ul. Lotniczej ten od strony ul. Elektrycznej. Z tej części ul. Lotniczej do ul. Droga Męczenników Majdanka będzie można dojechać przez ul. Elektryczną lub ul. Długą do ul. Krańcowej bądź ul. Elektryczną i ul. Startową – dodaje Kieliszek.

 

Inwestycja zakłada poszerzenie jezdni na Drodze Męczenników Majdanka. Na skrzyżowaniu z Lotniczą pojazdy będą miały oddzielne pasy do jazdy w każdym kierunku: w lewo, na wprost i w prawo. Dodatkowe pasy powstaną w miejscu obecnych zatok przystankowych, które mają być przeniesione za skrzyżowanie. Przystanek znajdujący się obecnie przy sklepie Społem będzie zlokalizowany przy kościele, a ten dla jadących do centrum już za ul. Lotniczą, na wysokości stacji paliw.

 

Zmiana lokalizacji przystanku Lotnicza 01

Wraz z wprowadzeniem tymczasowej zmiany organizacji ruchu na Drodze Męczenników Majdanka zmianie uległa także lokalizacja zatoki przystanku komunikacji miejskiej „Lotnicza 01”. Przystanek znajdujący się na przeciwko sklepu Społem swoją lokalizację teraz znalazł ok. 100 metrów w stronę Parku Bronowice.

przystanek lotnicza 01 męczenników majdanka lokalizacja
Zmiana lokalizacji przystanku Lotnicza 01 | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.