Mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbędą się na stadionie w Lublinie?

arena lublin stadion miejski
Arena Lublin | fot. Dominik Wąsik

Mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy na Arenie Lublin? PZPN wyznaczył lubelski stadion do roli obiektu, na którym mogą odbyć się mecze europejskich rozgrywek.

Polska jest jednym z krajów, które w przyszłym sezonie będą gospodarzami meczów piłkarskich, których rozegranie w pierwotnym miejscu będzie niemożliwe przez pandemię koronawirusa. Spotkania na neutralnym terenie odbędą się też w Grecji, na Cyprze i Węgrzech. Neutralnymi obiektami w Polsce, poza lubelskim stadionem, są także stadiony w Gdyni, Bielsku-Białej, Tychach i Łodzi.

„UEFA wyznaczyła nasz stadion do roli obiektu, na który mogą trafić mecze europejskich rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy w przypadku, jeśli kluby nie będą mogły rozgrywać spotkań na własnych stadionach z powodu restrykcji wprowadzanych w związku z pandemią koronawirusa” – poinformował w środę prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.