Mecz eliminacji Mistrzostw Świata na Arenie Lublin? Żuk: Złożyłem nieoficjalną propozycję

arena lublin stadion uefa euro u21

Reprezentacja Polski zmuszona jest opuścić Stadion Narodowy. „Biało-czerwoni” będą musieli walczyć na wiosnę w eliminacjach mistrzostw świata na innych obiektach w naszym kraju.

Reprezentacja Polski nie będzie mogła rozgrywać wiosennych meczów eliminacyjnych Mistrzostw Świata na Stadionie Narodowym w Warszawie. Taką decyzję ogłosił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek przekazał, że kadra będzie musiała rozgrywać wiosenne mecze eliminacji mundialu 2022 na innych obiektach. Będzie to pierwszy raz od piętnastu spotkań, gdy Polacy zagrają w meczu o punkty poza Stadionem Narodowym.

„Po piętnastu meczach eliminacjach na stadionie PGE Narodowy (13 zwycięstw i 2 remisy) w marcu 2021 mecze eliminacyjne do MŚ 2022 będziemy musieli zagrać gdzie indziej… Takie czasy. Zdrowie Polaków na pierwszym miejscu – napisał Boniek na Twitterze.

Decyzja prezesa PZPN została podyktowana tym, że obecnie Stadion Narodowy pełni rolę szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19. Boniek zdradził także, że Stadion Narodowy będzie wyłączony z organizacji wydarzeń sportowych przynajmniej do lata 2021.

Gdzie zagra kadra poza Warszawą?

Na razie reprezentacja Polski będzie zmuszona rozgrywać mecze w roli gospodarza na innych obiektach. Z propozycją udostępnienia miejskiego stadionu Arena Lublin wyszedł prezydent Lublina Krzysztof Żuk, który złożył „nieoficjalną” propozycję prezesowi PZPN.

„Proponuję, by wiosną 2021 roku piłkarska reprezentacja Polski rozegrała jeden z meczów eliminacji Mistrzostw Świata na Arenie Lublin. Złożyłem już „nieoficjalnie” taką propozycję prezesowi PZPN Zbigniewowi Bońkowi. Cieszę się też, że ten pomysł zdobywa już popularność w Lublinie” – napisał na facebooku Krzysztof Żuk.

Prezydent argumentuje: „Mamy dobre kontakty z PZPN, które zaowocowały m.in. powierzeniem nam w lecie tego roku organizacji finału Pucharu Polski. Do tego dwukrotnie zdaliśmy poważny egzamin z organizacji imprez międzynarodowych: mistrzostw Europy do lat 21 w 2017 roku i mistrzostw świata do lat 20 w 2019 roku. Dlatego jestem pewny, że PZPN będzie mocno brać pod uwagę możliwość gry Biało – Czerwonych w Lublinie”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.