Matura 2022. Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Zgłoszenia również w Lublinie

Straż Pożarna interweniująca do alarmu bombowego w ZDZ przy ul. Królewskiej
Straż Pożarna interweniująca do alarmu bombowego w ZDZ przy ul. Królewskiej | fot. Dominik Wąsik

Do kilku szkół w Lublinie trafiły maile z ostrzeżeniami o zagrożeniu związanym z materiałami wybuchowymi. Wszystkie alarmy bombowe okazały się być fałszywe.

Alarmy bombowe matury 2022

O podłożonych bombach w budynkach szkół zostali poinformowani dyrektorzy kilku szkół średnich na terenie Lublina. Informacja o podłożonych ładunkach dotarła do szkół średnich z samego rana, przed rozpoczęciem matur. O podejrzanych mailach szkoły zawiadomiły policję. Na miejscu przeprowadzono sprawdzenia z udziałem m.in. straży pożarnej.

Informacje o podłożonych ładunkach otrzymały: Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. Chopina (4 maja), VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja przy ul. Mickiewicza (4 i 6 maja), Zakład Doskonalenia Zawodowego przy ul. Królewskiej (4 i 6 maja) i Niepubliczne Technikum Leśne przy ul. Kapucyńskiej (4 maja).

Wszystkie alarmy bombowe okazały się być fałszywe i nie przeszkodziły w prawidłowym przebiegu matur z języka polskiego i języka obcego. Podczas drugiego dnia matur (matematyka) żadna ze szkół w Lublinie nie otrzymała zgłoszenia o podłożonym ładunku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.