Matura 2019. Język polski poziom podstawowy [ARKUSZE CKE]

egzamin ósmoklasisty matura
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Matura 2019 z języka polskiego. Poniżej publikujemy arkusze CKE z poziomu podstawowego matury z języka polskiego.

W poniedziałek punktualnie o godz. 9 rozpoczęła się matura z języka polskiego z części podstawowej. Maturzyści mieli maksymalnie 170 minut na napisanie egzaminu maturalnego z języka polskiego. Wielu uczniów wyszło przed czasem.

Jakie pytania były na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?

Arkusz maturalny 2019 z języka polskiego na poziomie podstawowym składał się z dwóch części. Maturzyści musieli rozwiązać test i napisać tekst własny; mieli wybór między napisaniem wypracowania a analizą tekstu poetyckiego.

Tematem rozprawki na maturze z polskiego był „Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij zdanie, odwołując się do fragmentu Dziadów cz. III, całego dramatu Adama Mickiewicza oraz wybranego tekstu kultury„.

Jeśli maturzysta nie decydował się na napisanie wypracowania, mógł przeprowadzić analizę tekstu poetyckiego. W tym roku był to wiersz Anny Świrszczyńskiej „Samotność”. Maturzyści mieli za zadnie zinterpretować utwór. „Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów„.

Matura 2019 z języka polskiego – poziom podstawowy – arkusze CKE

Poniżej arkusze z języka polskiego, poziom podstawowy.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ ARKUSZ Z JĘZYKA POLSKIEGO (STARA FORMUŁA)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ ARKUSZ Z JĘZYKA POLSKIEGO (NOWA FORMUŁA)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.