Masz zbędne sztućce w domu? Podaruj je Bractwu Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Organizują śniadanie wielkanocne na 500 osób

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta apeluje o sztućce
Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta apeluje o sztućce | fot. Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli. Pilnie potrzebne są sztućce, których brakuje w Kuchni Brata Alberta. Za kilka dni organizują śniadanie wielkanocne na blisko 500 osób. Jednak nie będzie czym zjeść tego śniadania.

Pilnie potrzebne sztućce

„Potrzebujemy do Kuchni Brata Alberta łyżek i widelców. Być może ktoś z Was posiada w domu nadmiar sztućców i mógłby się nimi z nami podzielić? Absolutnie nie muszą być to egzemplarze ani nowe, ani w idealnym stanie, ważne, tylko żeby łyżki nie były dziurawe, a widelce połamane” – apeluje Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie.

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta organizuje wielkanocne śniadanie, w którym weźmie udział około 500 osób ubogich, bezdomnych, samotnych i potrzebujących. Sztućce można przynosić do biura Bractwa przy ul. Zielonej 3 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 lub do Ośrodka Wsparcia przy ul. Dolnej Panny Marii 32, który jest czynny całodobowo przez cały tydzień.

Zbiórka pieniędzy na wielkanocne śniadanie i paczki dla potrzebujących

Trwa również zbiórka organizowana przez Bractwo. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na przygotowanie wielkanocnego śniadania oraz Paczek Brata Alberta, w których znajdą się podstawowe produkty spożywcze na święta m.in. jajka, żurek, kiełbasa, majonez, olej, cukier, świąteczne ciasto itp.

„Chcemy wesprzeć w ten sposób 400 osób żyjących w ubóstwie, które na co dzień korzystają z naszej pomocy. Szacunkowa wartość jednej, dużej paczki z żywnością wynosi ok. 100 zł. Całkowity koszt przygotowania paczek na Święta Wielkanocne dla osób w potrzebie to zatem 40 000 zł” – czytamy na stronie zbiórki.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/r83kjw. Do tej pory udało się już zebrać ponad 26 tys. zł (cel 40 tys. zł).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.