Masz używaną odzież? Wstrzymaj się z jej wrzuceniem do pojemnika PCK

polski czerwony krzyż kontener na odzież
Zdjęcie ilustracyjne

Z uwagi na wprowadzenie w Polsce stanu epidemii, Polski Czerwony Krzyż zmuszony jest ograniczyć czasowo zbiórki odzieży używanej do pojemników PCK.

W związku z ogłoszeniem przez WHO pandemii wirusa SARS-CoV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii na terenie naszego kraju, Polski Czerwony Krzyż zmuszony jest do maksymalnego ograniczenia zbiórki odzieży używanej i obsługi pojemników oraz skierowania i skoncentrowania wszelkich sił i środków na działania walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2.

Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża informuje, iż ze względu na stan epidemii zmuszony jest ograniczyć czasowo zbiórki odzieży używanej do pojemników PCK i apeluje o powstrzymanie się w wrzucaniem odzieży używanej do kontenerów PCK do czasu unormowania się sytuacji.

„Niestety w konsekwencji zastosowanych już zarządzeń i przepisów, całkowitemu załamaniu uległ cały system zbiórki i obrotu odzieżą używaną w Polsce. Nikt nie jest w stanie w tym czasie normalnie działać i odbierać oraz wydawać i sprzedawać odzież używaną” – mówi Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.