Masz konto w tym banku? W weekend możesz mieć problemy z operacjami

mastercard karta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Już w ten weekend Santander Bank Polska przejmie cześć detaliczną Deutsche Bank Polska. Co to oznacza dla obecnych klientów?

Przejęcie wydzielonej części detalicznej Deutsche Bank Polska przez Santander Bank Polska to wynik fuzji na polskim rynku bankowym. Santander Bank Polska w weekend przejmie blisko 400 tys. klientów Deutsche Banku.

Utrudnienia w operacjach bankowych

W związku z przejęciem części klientów DBP nastąpi transakcja danych przejętych klientów w system bankowości SBP. Będzie się to wiązać z wyłączeniem niektórych usług na czas zakończenia fuzji.

I tak w piątek 9 listopada o godz. 15.00 zamknięte zostaną oddziały Deutsche Bank, a o godz. 18.00 wyłączone zostaną systemy bankowości elektronicznej DB: db easyNET, db powerNET oraz db hipoNET.

Przelewy wprowadzone i zautoryzowane w tym dniu (9 listopada) po godz. 15 będą zarejestrowane do realizacji w kolejnym dniu roboczym i zostaną automatycznie przeniesione do systemu Santandera.

W weekend 10-11 oraz w poniedziałek 12 listopada systemy bankowości elektronicznej Deutsche Bank Polska nie będą dostępne. Karty i bankomaty będą działać bez zmian.

We wtorek 13 listopada wszystkie oddziały bankowe, dotychczas funkcjonujące jako placówki Deutsche Banku, zostaną otwarte pod szyldem banku Santander.

Dotychczasowi klienci Deutsche Banku dostaną wszystko to, co mają teraz posiadacze kont w Santander Banku, czyli na przykład rozwiązania umożliwiające płatności mobilne.

Zyskają też dostęp do większej liczby placówek, których nowy właściciel ma całkiem sporo. Klientom obiecano też, że nie będę musieli zmieniać numerów rachunków i produktów inwestycyjnych.

Szczegóły na stronie www.deutschebank.pl/integracja/faq.html

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.