Masa Krytyczna upamiętni tragicznie zmarłych rowerzystów

14991054 369517736725125 5944706396009353961 o e1478932588145

Punktualnie o godz. 18 na Placu Litewskim zbiorą się uczestnicy Zadusznej Masy Krytycznej. Miłośnicy jednośladów pojadą śladami tragicznie zmarłych rowerzystów.

 

Zaduszna Masa Krytyczna rozpocznie dzisiaj o godz. 18 na placu Litewskim. Rowerzyści stąd wyruszą na wspólny przejazd ulicami miasta. Dzisiejszy przejazd będzie poświęcony rowerzystom, którzy zginęli podczas wypadków z udziałem pojazdów. Podczas trasy uczestnicy będą się krótko zatrzymywać, w celu upamiętnienia ofiar wypadków drogowych.

 

– Chcemy też, by podczas przejazdu uczestnicy zastanowili się, co można zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Chodzi nie tylko o to, jakie działania powinni podejmować zarządcy dróg czy policja – piszą organizatorzy.

 

Rowerzyści przejadą w pobliżu cmentarzy znajdujących się przy ul. Walecznych, Kleeberga, Lipowej oraz miejsc pamięci. W ten sposób chcą również pokazać, że rower jest dobrą alternatywną dla wszystkich osób, które będą chciały w najbliższych dniach dotrzeć do nekropolii.

 

Trasa będzie prowadzić w pobliżu cmentarzy znajdujących się przy ul. Walecznych, Kleeberga, Lipowej oraz miejsc pamięci. W ten sposób chcą również pokazać, że rower jest dobrą alternatywną dla wszystkich osób, które będą chciały w najbliższych dniach dotrzeć do nekropolii.

 

– W tym celu również w rejonie cmentarzy powinna polepszyć się infrastruktura rowerowa i piesza. Chcemy na to zwrócić uwagę Miasta – dodają organizatorzy.

 

Organizatorzy przypominają o konieczności zamontowania odpowiedniego oświetlenie jak i odblasków na rowerach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.