Marzysz o własnej kolei? PKP Cargo sprzedaje 1376 wagonów i 256 lokomotyw

pkp cargo
PKP Cargo chce pozbyć się 1376 wagonów towarowych oraz 256 lokomotyw. Jest to tabor wyłączony obecnie z eksploatacji i wymagający napraw. Mają zostać zlicytowane za pośrednictwem aukcji internetowych.

Największy polski przewoźnik PKP Cargo poinformował o zamiarze sprzedaży 256 lokomotyw oraz 1376 wagonów towarowych. Jest to tabor wyłączony obecnie z eksploatacji i wymaga gruntownych napraw.

– Decyzją spółki w ramach optymalizacji działalności i zwiększenia efektywności pracy Grupy PKP CARGO, część taboru, a dokładnie 1376 wagonów i 256 lokomotyw, zostało wystawionych na sprzedaż. Przedmiotem licytacji jest nadwyżka taboru różnego typu konstrukcyjnego: lokomotywy spalinowe i elektryczne oraz wagony towarowe z przewagą wagonów krytych, zlokalizowane na terenie całej Polski – odpowiada spółka

Przekrój wiekowy wyprzedawanych lokomotyw i wagonów jest bardzo duży. Jest to tabor wyłączony obecnie z eksploatacji i wymagający napraw. Jednak po wykonaniu odpowiednich czynności remontowych może być użytkowany przez nabywców zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Większość wagonów wystawionych na sprzedaż przez PKP Cargo stanowią egzemplarze z lat 80-tych i 90-tych XX wieku. Najnowszy z nich to 1998 rocznik. Z kolei wśród lokomotyw dominują modele wyprodukowane w latach 60-tych i 70-tych przede wszystkim SM42.

Wszyscy chętni, którzy chcą zakupić tabor kolejowy, muszą zgłosić się do przewoźnika do 12 sierpnia. Muszą się jednak liczyć z koniecznością zapłacenia wadium za każdą nabytą lokomotywę w kwocie 20 tys. zł, a za każdy wagon w wysokości 2 tys. zł.

fot. wikipedia

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.