Marzniesz w domu, a grzejniki nadal zimne? Sprawdź, które spółdzielnie już włączyły ogrzewanie

Kobieta ogrzewająca się przy ciepłym grzejniku
Kobieta ogrzewająca się przy ciepłym grzejniku | fot. Adobe Stock

Wielu mieszkańców Lublina zgłasza nam, że jeszcze w ich mieszkaniach, mimo niskiej temperatury na zewnątrz, są zimne grzejniki. Postanowiliśmy sprawdzić, które lubelskie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe zaczęły już dostarczać ogrzewanie do mieszkańców.

Kiedy włączą ogrzewanie w Lublinie?

Część mieszkańców Lublina skarży się na zimne kaloryfery i zbyt niskie temperatury w mieszkaniach. Sprawdziliśmy sygnały dotyczące problemów z ogrzewaniem. W tej sprawie zwróciliśmy się do Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które odpowiada za dostawę ciepła do największych spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na terenie Lublina.

„Większość spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych zwróciła się już do nas o rozpoczęcie ogrzewania swoich obiektów. Obecnie ciepło dociera już do 80% budynków przyłączonych do sieci ciepłowniczej” – mówi Teresa Stępniak-Romanek, rzecznik prasowy Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lublinie.

Spośród największych odbiorców reprezentujących budownictwo mieszkaniowe można wymienić:

Piątek (6 października) – SM Czechów, ADREM, ADM Śródmieście, SM Medyk, Snopkowska, Tatary

Poniedziałek (9 października) – LSM, Czuby, Spółdzielca, Rudnik, Nałkowskich, Motor, Unia, Kolejarz, Admina, ZW DOM, Spółdom, Sekutowicza

Wtorek (10 października) – Instalator, Choiny, ZNK, LUBKOM

LPEC przypomina mieszkańcom, aby przed planowanym rozpoczęciem dostawy ciepła maksymalne odkręcili zawory termostatyczne przy swoich kaloryferach. Dzięki tej drobnej czynności unikniemy zapowietrzenia grzejników, podczas napełniania wodą instalacji centralnego ogrzewania.

Zobacz także: Sezon grzewczy 2023 w Lublinie już ruszył. Od czego zależy, czy nasze kaloryfery już grzeją? Sprawdź!

Czy twoja spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa już rozpoczęła sezon grzewczy? Daj znać w komentarzu poniżej – anonimowo.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Na Sławinie również zimno, przy niskich temperaturach za chwilę trzeba będzie spać w swetrze…