Marznące opady w Lublinie i regionie. Może być ślisko! Obowiązuje ostrzeżenie IMGW

Marznące opady
Marznące opady | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź dla wszystkich powiatów województwa lubelskiego.

Marznące opady w Lublinie i regionie 3-4.12.2022

W najbliższych godzinach w Lublinie i regionie prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Wydane ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dotyczy wszystkich powiatów województwa lubelskiego. Obowiązuje od soboty od godz. 19 do niedzieli do godz. 8. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska zostało określone na 80 procent.

W związku z prognozowanym zamarzaniem jezdni szczególną uwagę powinni zachować kierowcy. Na drogach może być ślisko. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić, wykonując manewry wyprzedzania, wymijania, czy też skrętów.

Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.