Marznące opady i gołoledź. Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW

gołoledź śliski chodnik lód
Marznące opady deszczu i gołoledź | fot. Dominik Wąsik

Tej nocy może być ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dla Lublina i powiatu lubelskiego ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie IMGW na 21/22 listopada 2022

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 20.00 do godziny 10.00 we wtorek, 22 listopada.

Opady marznącego deszczu mogą się dać we znaki kierowcom. Warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się samochodem, zdjęcie nogi z gazu i zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu.

Szczególną uwagę powinni zachować również piesi. Na chodnikach może być ślisko.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.