Marznące deszcze, gołoledź i silna mgła – ostrzeżenia dla naszego regionu

marznący deszcz gołoledź
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed opadami marznącego deszczu dla województwa lubelskiego. Opady mogą powodować gołoledź. Pojawi się też gęsta mgła.

W nocy z piątku na sobotę i w sobotę rano należy spodziewać się na terenie województwa lubelskiego opadów marznącego deszczu, który będzie powodował gołoledź. W północnej części naszego województwa należy również spodziewać się gęstych mgieł, które miejscami będą ograniczać widoczność od 100 do 200 metrów.

– Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodującej gołoledź. Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m – prognozuje Maria Waliniowska, synoptyk IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.