Marsz Różowej Wstążki przejdzie przez Lublin. Będą bezpłatne badania dla kobiet

Marsz Różowej Wstążki w Lublinie
Marsz Różowej Wstążki w Lublinie | fot. Krzysztof Żuk

To już tradycja – zakłócona jedynie przez epidemię koronawirusa – że we wrześniu Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek organizuje Marsz Różowej Wstążki.

Marsz Różowej Wstążki w Lublinie

Tegoroczny Marsz Różowej Wstążki wyruszy w piątek (9.09) o godz. 14.30 z placu Łokietka. Uczestnicy przejdą deptakiem na Plac Litewski, gdzie ustawione zostanie miasteczko profilaktyczne. Po marszu podczas spotkania na Placu Litewskim będzie można zapisać się na badanie mammograficzne.

Ofertę wsparcia dla kobiet borykających się z rakiem piersi zaprezentują także sklepy medyczne oraz firmy kosmetyczne wspierające aktywnie profilaktykę raka piersi. Będzie można również porozmawiać z członkiniami Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek.

W tym roku w Marszu będą po raz pierwszy uczestniczyć także zawodniczki z Lubelskiego Klubu Sportowego Amazonki Budowlani Lublin. Całość wydarzenia wzbogacona zostanie oprawą muzyczną w wykonaniu Zespołu „Sławiniacy”.

Przypomnijmy, że różowa wstążka to międzynarodowy symbol walki z rakiem piersi. Celem wydarzenia jest promocja badań profilaktycznych wśród kobiet oraz zbiórka funduszy, dzięki którym możliwe będą szeroka edukacja oraz szybka diagnostyka raka piersi w całej Polsce.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.