Marsz Równości Lublin 2022. Poznaliśmy datę i trasę kolorowego marszu. Którymi ulicami przejdzie?

Marsz Równości w Lublinie
Marsz Równości w Lublinie | fot. Damian Gerhand

Poznaliśmy datę i trasę IV Marszu Równości w Lublinie. Organizatorzy rozpoczęli internetową zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone na organizację tegorocznego marszu.

Marsz Równości 2022 w Lublinie

IV Marsz Równości Lublin 2022 odbędzie się 3 września. Organizatorzy zdradzili pierwsze szczegóły tegorocznego kolorowego marszu. Wiadomo, że zbiórka uczestników będzie miała miejsce o godz. 13 na Al. Racławickich, na wysokości Centrum Spotkania Kultur. W biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta Lublin znalazło się też zgłoszenie dotyczące planowanego marszu.

Trasa IV Marszu Równości w Lublinie: Al. Racławickie na wysokości Placu Teatralnego (Centrum Spotkania Kultur), ul. Lipowa, ul. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, ul. ks. Popiełuszki, plac przed Galerią Labirynt. Zakończenie marszu planowane jest na godz. 16. W tym czasie należy spodziewać się utrudnień na trasie pochodu — utrudnień i objazdów komunikacji miejskiej.

„W tym roku chcemy podkreślić aspekt widoczności osób LGBT+ w naszym mieście – i to dosłownie! Będzie to jedyny w swoim rodzaju neon pride, czyli wydarzenie tak bardzo fluorescencyjne i tęczowe jak to tylko możliwe. W ten wyjątkowy dzień z dumą wyjdziemy wspólnie na ulice i pokażemy siebie takimi, jakimi jesteśmy. W końcu wszyscy i wszystkie jesteśmy – Dumne z bycia sobą!” – czytamy w opisie wydarzenia.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wymaganie od reszty normalnego społeczeństwa aby akceptowała kogoś subiektywną wizje samego siebie jest nieporozumieniem. Gdy ktoś ma ewidentnie cechy męskie nie zamierzam robić z siebie idioty i udawać że jest kobietą.

  2. W domu niech sobie robią co chcą i z kim chcą. W przestrzeni publicznej wszystkich obowiązują zasady wzajemnego współżycia w społeczeństwie i niedopuszczalnym jest epatowanie pozostałych swoimi dewiacjami mniejszymi czy większymi czy fanaberiami seksualnymi które budzą u innych zniesmaczenie. To nie jest normalne. Tak się nie buduje tolerancji tylko wzbudza odrazę.

  3. Ci, którzy nie rozumieją istoty marszu nie powinni się wypowiadać. W przeciwnym razie wychodzą na homofobicznych ignorantów.

  4. Dziękuję za ostrzeżenie, to sie chwsli. Tego dnia nikt z mojej rodziny nie będzie się tam wybierał.

  5. A nie mogą iść obwodnicą ? Dlaczego mają torować miasto ? Ludzie mają inne plany na sobotę np. pojechać z dziećmi na obiad? Deser ? Ludzie pracują przemieszczają się ,dlaczego mają mieć to utrudnione? Ja jestem leworęczny a wiele rzeczy jest przystosowanych tylko dla praworęcznych czuje się z tym źle i co z moim prawem i gdzie tolerancja ? Opanujcie się bo to jest chore… Tolerancja czy Egoizm?…