Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2017 przejdzie ulicami Lublina

Pierwszego marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Lublinie jak i innych miastach Polski są organizowane marsze, które są poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Święto Państwowe zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Uchwalenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku.

 

Z okazji uczczenia żołnierzy są organizowane we wszystkich miastach Polski marsze. Marsz odbędzie się w niedzielę 26 lutego o godz. 17:00 na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na Placu Zamkowym.

 

Trasa marszu: Plac Teatralny – Al. Racławicie – Krakowskie Przedmieście – Hempla – Narutowicza – Grodzka – Zamkowa – Plac Zamkowy.

 

Wydarzenie: Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Lublin

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.