Marihuana będzie uprawiana w Polsce. Ministerstwo: Tylko do celów leczniczych

Marihuana będzie uprawiana w Polsce. Ministerstwo: Tylko do celów leczniczych - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Plany Ministerstwa Zdrowia zakładają, że w Polsce będzie prowadzona kontrolowana uprawa konopi indyjskich. Wytypowano już trzy miejsca plantacji.

Na wtorkowym posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. marihuany medycznej Krzysztof Łanda poinformował, że plany resortu zdrowia zakładają prowadzenie kontrolowanej uprawy konopi indyjskich.

– Chcemy rozpocząć produkcję suszu konopi indyjskich w Polsce w sposób kontrolowany przez państwo – mówił Krzysztof Łanda, wiceminister zdrowia.

Wszystko po to, by nie sprowadzać suszu z zagranicy, który jest bardzo drogi. Obecnie resort płaci od 10 do 20 tys. zł miesięcznie za lek na bazie konopii sprowadzany z Holandii specjalnie dla pacjentów z padaczką lekooporną.

Przyszłościowe plany zakładają, że Polska mogłaby stać się eksporterem suszu na pozostałe Państwa. Ministerstwo wybrało już trzy lokalizacje, gdzie mogłyby powstać kontrolowane plantacje, lecz takich informacji jeszcze nie ujawniają.

Aktualnie trwają planowania nad zmianą w ustawie. Ministerstwo musi też doprecyzować sposób kontrolowania produkcji i uprawą roślin.

(fot. pixabay)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.