Marek Wrzaszcz mistrzem europy Jiu-Jutsu

Materiał prasowy

Mieszkaniec Lublina Marek Wrzaszcz został mistrzem Europy Jiu-Jitsu. To nie jedyny jego sukces, dwa tygodnie wcześniej zdobył mistrzostwo Polski.

W Rzymie odbyły się mistrzostwa European Jiu-Jitsu No-Gi IBJJF Championship. Startował w nich mieszkaniec Lublina Marek Wrzaszcz, który zaledwie dwa tygodnie przed wyżej wymienionymi zawodami zdobył tytułu Mistrza Polski na XII Mistrzostwach Polski ADCC w Warszawie.

Marek Wrzaszcz pochodzi z Białej Podlaskiej, a od 4 lat mieszka w Lublinie, gdzie studiuje na uczelni UMCS bezpieczeństwo wewnętrzne. Jest trenerem i zawodnikiem Brazylijskiego Jiu-Jitsu w Copacabana Lublin w K1 Fighting Center. Jest również wielokrotnym medalistą zawodów w Polsce oraz uczestnikiem prestiżowych mistrzostw Abu-Dhabi Pro.

Już w poprzednim roku wiele osiągnął w tej dziedzinie. Po zdobyciu drugiego miejsca na Podziemnym Pucharze Polski BJJ w Bochni wygrał Ligię BJJ w Warszawie. Zdobył dwa złote medale na Warszawskich trialsach do World Pro oraz zapewnił sobie występ na finałowym turniej w Abu Dhabi.

W dyscyplinie, którą reprezentuje Mistrz Europy, walczy się jedynie przy użyciu chwytów, zabronione jest uderzenie przeciwnika. W przeciwieństwie do tradycyjnych zapasów dozwolone jest korzystanie z dźwigni oraz duszeń. Walka toczy się na zapaśniczej macie,  a zawodnicy nie są zobligowani do noszenia uniformu. Zawodnik otrzymuje punkty za wykonanie określonych akcji technicznych w postaci rzutów, obaleń, trzymań, przejść w parterze.

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 3 kwietnia – Mistrz Europy na European Championship Jiu-Jitsu No-Gi IBJJF  w Rzymie.
  • Dwa tygodnie wcześniej 20 marca – Mistrz Polski na XII Mistrzostwach Polski ADCC w Warszawie
  • I miejsce na British National Championship No-Gi w Londynie
  • V-ce Mistrz Polski w kategorii Open na XI Mistrzostwach Polski Gi
  • I miejsce w kategorii wagowej oraz I miejsce w kategorii Open na eliminacjach do mistrzostw świąt – World Trials w Warszawie. Dzięki czemu udział na Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi na Abu Dhabi World Professional Jiu Jitsu Championship

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.