Biegacze zablokują ulice. Maratończycy przebiegną przez Lublin

maraton lubelski
Maraton Lubelski | fot. Fundacja Rozwoju Sportu

W niedzielę ruszy 6. Maraton Lubelski. Na czas biegu na wielu ulicach ruch zostanie częściowo ograniczony. Kierowcy powinni szykować się na korki, a pasażerowie komunikacji miejskiej na opóźnienia.

Już po raz szósty biegacze zmierzą się z królewskim dystansem. Trasa 42-kilometrowego biegu będzie przebiegała przez całe miasto. Startem i metą 6. Maratonu Lubelskiego będzie stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego w Lublinie. Na bieg zapisało się ok. 750 biegaczy.

Maratończycy rozpoczną swój bieg punktualnie o godz. 9.00. Razem z maratończykami bieg rozpoczną uczestnicy 3. Biegu Koziołka. Przebiegną oni dystans 15 kilometrów.

W związku z maratonem wraz z przemieszczaniem się biegaczy, będą wyłączane poszczególne ulice: al. Zygmuntowskie, ul. Lubelskiego Lipca `80, ul. Plac Bychawski, ul. Kunickiego, ul. Zemborzycka, ul. Żeglarska – tu utrudnienia wystąpią od ok. 8.45 do 10.10. Na skrzyżowaniu ul. Nadbystrzyckiej z Jana Pawła II – utrudnienia od ok. 9.30 – 14.30.

Na czas biegu zamknięta zostanie ścieżka rowerowa wokół Zalewu Zemborzyckiego oraz wzdłuż Bystrzycy do Mostu Kultury w godz. od 9.00 do 15.00.

Po biegu w Miasteczku Maratończyka na uczestników maratonu będzie czekała specjalna strefa regeneracji. Miejsce, gdzie biegacze będą mogli zregenerować siły oddając się w ręce specjalistów, korzystając m.in. z zabiegów krioterapii oraz z masażu regeneracyjnego, a także wzmocnić się pełnowartościowym posiłkiem.

Cała impreza ma zakończyć się o 16.00.

6. Maraton Lubelski – harmonogram

7:00 – rozpoczęcie pracy Biura Zawodów oraz depozytu
8:40 – wspólna rozgrzewka z GetGym
9:00 – start 6. Maratonu Lubelskiego i 3. Biegu Koziołka
9:50 – szacowany czas przekroczenia linii mety przez zwycięzców 3. Biegu Koziołka
10:30 – dekoracja zwycięzców 3. Biegu Koziołka
11:30 – szacowany czas przekroczenia linii mety przez zwycięzców 6. Maratonu Lubelskiego
13:30 – dekoracja zwycięzców 6. Maratonu Lubelskiego
16:00 – zakończenie wydarzenia

trasa punkty
Trasa 6. Maratonu Lubelskiego

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.